K rock Football

The Teams – BFL Round 14

Anglesea vs. Torquay @ Alcoa Oval – Saturday, 2:10pm

Anglesea
B: N. Swain, D. Taylor, T. Keogh
HB: S. Leeds, D. Carson, J. Harrison
C: J.  Rice, R.  Williams, J. Nolan
HF: J. Bews, A. Caldwell, J. Donaldson
F: T. Leeds, J. Erskine, D. Bell-Warren
R: Z. Vail, D. Kerr, R. Dahlhaus
Int: A. Grant, H. Murrell, L. Skewes, D. Courtney
Emg: C. Kennedy, K. Mahoney, J. Haintz

In: J. Harrison, D. Bell-Warren, J. Nolan, T. Leeds, D. Courtney
Out: T. Clarke,  B. Grant

Torquay
B: T. Carty, A. Burchell, J. White
HB: P. Burchell, K. Bienefelt, C. Lockwood
C: P.  Bennett, N.  Garner, B.  Raidme
HF: T. Lovell, W. Tamassy, C. Currie
F: R. Holmes, J. Heathcote, S. Wormald
R: W. Doyle, D. Gleeson, J. Dawson
Int: T. Diamond, J. Chapman, M. Deledio, S. Hopper, H. Mackay
Emg: B. Henderson, J. Hobbs

In: R. Holmes, H. Mackay, J. Hobbs, B. Henderson, C. Lockwood
Out: O. Reed, N. Mifsud

 

Barwon Heads vs. Drysdale @ Howard Harmer Oval – Saturday, 2:10pm

Barwon Heads
B: L. Slorach, K. Polley, J. McLauchlan
HB: Z. Walter, M. Philp, S. Evans
C: B.  Eddy, M.  Herbison, N.  Young
HF: C. Martin, M. Dyer, B. Stephens
F: B. Michell, B. Harvey, M. Phelps
R: B. Close, N. Aulsebrook, O. Opperman
Int: D. Horbury, D. O’Leary, M. Beckwith, R. Harvey
Emg: J. Wills, H. Mitchell, N. Avery

In: N. Avery, J. Wills, S. Evans, H. Mitchell
Out: M. Gaunt

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Lothian
HB: J. Hopgood, T. Nofi, M. Scott
C: J.  Williamson, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: C. Woodford, M. Hebbard, T. Bonner
F: J. Love, J. Garth, M. O’Dowd
R: K. Davis, L. Dalgleish, B. Carmichael
Int: A. Nolan, L. Sharrock, N. Gee, J. Eddy
Emg: D. Knight, T. Harper, E. Hill

In: T. Harper, J. Eddy, D. Knight

 

Newcomb vs. Portarlington @ Newcomb Sand & Soil Oval – Saturday, 2:10pm

Newcomb
B: J. Geue, I. Ryan, D. Huntly-Mitchell
HB: J. Martin, J. Ladlow, J. Hussey
C: J.  Winsall, L.  Wagener, J.  Turnley
HF: P. Plummer, C. Ogle, D. Nolan
F: S. Mullahy, A. Mead-Harding, N. McDonald
R: K. Bourke, W. Broad, G. Code
Int: P. Gordyn, J. Reid, A. Steele, T. Smith

Portarlington
B: N. Clonan, I. Holroyd, J. King
HB: F. Pavez, S. Ward, R. Celano
C: S.  Wiffen, D.  Measures, B.  Deluca
HF: D. Saccuzzo, T. Kelly, C. Karalekas
F: R. McAuliffe, M. McNeill, L. Farrugia
R: B. Neurath, B. Williamson, C. Mulgrew
Int: M. Holschier, T. Morgan, S. Lucas, M. Gorski
Emg: S. Hicks, J. Trezise, T. Benham

In: J. Trezise, T. Benham, M. Gorski, S. Hicks, M. Holschier
Out: S. Hogan, J. Rapa

 

Queenscliff vs. Geelong Amateur @ Queenscliff Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
B: J. Maher, J. Hedley, M. Golightly
HB: T. Caddy, A. Snowdon, B. Anwyl
C: C.  Whitley, N.  Monk, D.  Broderick
HF: J. Durran, T. Limb, R. Martin
F: J. Graham, C. Habgood, C. Burnside
R: A. Simpson, D. Gibbs, C. Durran
Int: A. Davie, M. Donnelly, J. Lang, M. Smith
Emg: M. Randone, Z. Henderson, N. Cohen

In: A. Snowdon, C. Burnside, Z. Henderson, M. Donnelly, M. Randone
Out: D. DeGois,  T. Connolly

Geelong Amateur
B: B. King, W. McSparron, L. Cogan
HB: R. Kangars, D. Lovick, R. Fagan
C: P.  Killen, B.  Surkitt, M.  Synoradzki
HF: S. Hosking, D. Grose, W. Kelly
F: R. Mattner, M. Day, J. Young
R: G. Hardiman, M. Spikers, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, J. Edwards, W. Hutchison, B. Barnett
Emg: J. Rossi, B. Williams, L. Reilly

In: M. Day, J. Rossi, L. Reilly

 

Ocean Grove vs. Modewarre @ Ray Menzies Oval – Saturday, 2:10pm

Ocean Grove
B: K. Long, R. Hobbs, J. Teague
HB: J. Owen, H. Walker, O. Monteith
C: F.  Long, R.  Maloney, C.  Marchbank
HF: M. Lindkvist, J. Ward, B. Bennett
F: R. Symonds, J. Carey, P. Hardy
R: T. Hobbs, L. Taylor, J. Perkovic
Int: T. Lundberg, Z. Ramsay, J. Peers, K. Williams
Emg: M. Cirillo, A. Gerdtz, J. Wilkie

In: K. Williams, J. Wilkie, M. Cirillo, A. Gerdtz
Out: K. Cuolahan

Modewarre
B: J. Lockyer, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, J. Paatsch
C: M.  Farrelly, J.  Finch, S.  Romeril
HF: T. Worpel, H. Dawborn, M. McKim
F: J. McDonald, M. Fisher, R. Armstrong
R: J. Meesen, C. Grant, T. Anderson
Int: L. Phillips, L. Anderson, J. Kilmartin, K. Timmins
Emg: M. Overman, G. Swarbrick, N. Ablett

In: G. Swarbrick, N. Ablett, M. Overman

GDFL TEAMS – ROUND 14
GFL TEAMS – ROUND 13