K rock Football

The Teams – GFL Round 18

Lara vs. St Albans @ Bisinella Oval – Saturday, 2:10pm

Lara
B: J. Stone, L. Turner, J. Goette
HB: J. Hancock, T. Armstrong, M. Spence
C: T.  Robertson, J.  Jewell, K.  Ettridge
HF: C. O’Meara, J. Keatley, J. Marshall
F: J. Borchard, B. Van Doren, M. Stokes
R: D. Bennett, N. Egan, B. Goodwin
Int: J. Verstraten, T. Hancock, M. DeMan, J. Hopper
Emg: M. Ward, C. Mackenzie

In: D. Bennett, B. Goodwin, J. Marshall, M. Ward
Out: N. Casperson,  D. Jewell

St Albans
B: B. Brogden, P. Barber, S. Smith
HB: J. Beardsell, A. Boshevski, S. Wolfenden
C: C.  Tiller, L.  Bruce, B.  Coutts
HF: T. Battaglia, B. Vermeulen, D. Johnston
F: J. Watson-Serle, M. McKenzie, B. Beardsell
R: H. Elliot, D. Hemphill, B. Grewar
Int: Z. Smith, J. Attwood, B. Andrews, H. Cobb
Emg: H. Howarth, M. Murdoch

In: M. Murdoch, H. Cobb, H. Howarth
Out: J. Hudson

Grovedale vs. Colac @ Burdoo Reserve – Saturday, 2:10pm

Grovedale
B: L. Ford, T. Hornsey, P. Knott
HB: L. Davies, C. Delaney, M. Harvey
C: T.  Delaney, L.  Betson, E.  Petterwood
HF: W. Ford, B. McPhee, M. Chafer
F: B. St John, B. Morrissey, K. Betson
R: C. Parish, J. Tsitas, N. Deans
Int: J. Kelly, J. McKenzie, H. Whyte
Emg: C. Ried, W. Jeffery, J. Symmons

In: P. Knott, W. Jeffery, B. St John
Out: R. Quinn

Colac
B: D. Felekos, J. Melican, L. Simpkin
HB: C. Floyd, J. McCormack, L. McCarthy
C: E.  Floyd, K.  Spokes, B.  Monaghan
HF: L. Hillman, T. Rieniets, L. Gorwell
F: T. Woodmason, J. McGuane, K. Leersen
R: L. Veale, R. Monaghan, J. Simpkin
Int: D. Clissold, K. Newton, D. Theodore, J. Barrow, L. Cardinal, M. Garner, A. Walters

In: J. Barrow, M. Garner, D. Theodore, K. Newton
Out: C. Stephens

 

Newtown & Chilwell vs. South Barwon @ Elderslie Reserve – Saturday, 2:10pm

Newtown & Chilwell
B: C. Lewis, L. Maddock, D. Palmer
HB: M. Diamond, B. Hocking, N. Harris
C: J.  Lang, A.  Cincotta, J.  Sheahan
HF: J. Sharp, D. Troop, C. Joseph
F: R. Grimwood, N. Browne, L. Hyland
R: W. Robinson, B. Sutterby, M. McMahon
Int: C. Lang, B. Helyar, B. Mensch, Z. Keighran
Emg: L. Kermond, H. Dolley, B. Martyn

In: L. Kermond, H. Dolley, B. Helyar, B. Mensch
Out: E. Farley

South Barwon
B: J. Syddall, J. Lever, K. O’Neil
HB: R. Woods, J. Driver, C. Francis
C: T.  Mulraney, E.  Baker, D.  Madigan
HF: O. Lee, A. Boseley, J. Broughton
F: P. Cunningham, A. Jarvis, M. Caldow
R: L. Davis, R. Dillon, J. Saunders
Int: S. Fragiotta, L. Noble, R. Dwyer, J. Hogan
Emg: D. Sliwa, M. Brendel, A. Hogan

In: M. Brendel, A. Hogan, D. Sliwa, M. Caldow
Out: M. Rodd

 

Bell Park vs. North Shore @ Hamlyn Park – Saturday, 2:10pm

Bell Park
B: A. Hutchison, K. Bucovaz, S. Bensted
HB: J. Herrmann, K. Gray, B. Lloyd
C: J.  Ollis, L.  Rounds, H.  Smith
HF: J. Sarcevic, T. Mathieson, J. Rock
F: J. Arcoraci, J. Bright, C. Wilson
R: D. Schilder, J. Sheringham, L. Patten
Int: B. Collins, S. Bucovaz, D. Fazio
Emg: K. O’Connor, N. Rokahr, A. Domic, D. McDowell

In: K. O’Connor, A. Domic, N. Rokahr, D. McDowell
Out: T. Sheringham

North Shore
B: S. Brackley, P. Cleary, N. Stonehouse
HB: A. Seller, J. Miljevic, T. Green
C: D.  Harmer, Z.  Mawson, N.  Pratt
HF: L. Brady, H. Purcell, J. Widdison
F: C. Walmsley, J. Schulz, J. Fazio
R: M. VanDenBerg, N. Dixon, R. Robertson
Int: J. Peachey, N. Freeman, R. Wentworth, M. Kavenagh
Emg: A. O’Brien, N. Jennings

In: M. VanDenBerg, N. Dixon

 

Leopold vs. St Mary’s @ Leopold Community Bank Oval – Saturday, 2:10pm

Leopold
B: J. McHenry, K. Bourke, S. Hughes
HB: T. Gordon, T. Thompson, D. Pitcher
C: B.  Howarth, M.  Thompson, C.  Cartledge
HF: T. Scott, S. Boyd, A. Pepper
F: L. Boyd, J. Thompson, J. Walker
R: T. West, M. Patten, S. Scott
Int: J. Exell, J. Dickson, R. Hayden, J. Moloney
Emg: L. Cartledge, T. Ruggles, J. Cross, A. Moloney

In: J. Cross, A. Moloney, T. Ruggles, J. Thompson, J. Moloney
Out: J. Berry

St Mary’s
B: N. Connors, T. McMullan, H. Ling
HB: J. Welsh, J. Jaska, J. Travaglini
C: D.  McMahon, B.  Moloney, P.  Kol
HF: B. Pritchard, T. Lang, J. Cowan
F: J. Garner, K. Reid, M. Copley
R: A. Banjanin, H. Benson, J. Blood
Int: H. McMahon, D. McMahon, M. Augerinos, D. Bond
Emg: L. Bath, N. Shannon, H. McMahon

In: J. Blood, L. Bath, H. McMahon, T. McMullan
Out: R. Hall

Geelong West Giants vs. St Joseph’s @ West Oval – Saturday, 2:10pm

Geelong West Giants
B: D. Peel, D. Craven, R. Moore
HB: P. Eastman, S. Frangos, T. Evans
C: J.  Payne, J.  Collins, J.  Farrell
HF: M. Kelly, H. Slater, H. Lloyd
F: L. Handley, S. Kelly, B. Wood
R: J. Grigsby, A. Buckwell, L. Huppatz
Int: T. Nyak, M. Conlan, F. Toohey, B. Miller
Emg: J. Phillips, J. O’Neil, D. Cleggett

In: J. O’Neil, H. Slater, J. Phillips, B. Miller
Out: D. Grundell,  D. Handley

St Joseph’s
B: B. McNamara, Z. Morison, J. Hickey
HB: A. Hickey, R. Hultgren, L. Webb
C: R.  Ferguson, B.  Haintz, B.  Rees
HF: M. Dufty, C. McCarthy, K. Paliouras
F: J. Davis, L. Anderson, L. Antonac
R: C. Tudor, R. Adams, J. Keras
Int: H. Smith, T. Denning, J. Buckley, P. Dreher
Emg: D. Capiron, C. Mitchell

In: T. Denning, R. Ferguson, C. Mitchell, J. Davis
Out: L. Featherstone, D. Pettingill

BFL TEAMS – FINALS WEEK 1
GDFL TEAMS – FINALS WEEK 1