K rock Football

The Teams – GFL Round 16

Lara vs. St Joseph’s @ Bisinella Oval – Saturday, 2:10pm

Lara
B: J. Stone, L. Turner, J. Marshall
HB: N. Egan, T. Armstrong, K. Ettridge
C: J.  Jewell, J.  Hopper, T.  Robertson
HF: A. Stone, M. DeMan, J. Borchard
F: M. Stokes, B. Van Doren, J. Hancock
R: D. Bennett, M. Spence, B. Goodwin
Int: C. O’Meara, T. Hancock, J. Goette, J. Keatley
Emg: J. Verstraten, N. Kelly, C. Mackenzie

In: B. Goodwin, M. Stokes, N. Kelly

St Joseph’s
B: B. McNamara, Z. Morison, J. Hickey
HB: L. Webb, R. Hultgren, C. Mitchell
C: A.  Hickey, R.  Adams, B.  Rees
HF: D. Pettingill, C. McCarthy, S. Alesios
F: M. Dufty, L. Anderson, L. Antonac
R: L. Featherstone, J. Keras, B. Haintz
Int: H. Smith, T. Denning, J. Buckley, P. Dreher
Emg: D. Capiron

In: H. Smith, T. Denning, D. Capiron
Out: C. Tudor, R. Kershaw

 

Grovedale vs. Leopold @ Burdoo Reserve – Saturday, 2:10pm

Grovedale
B: B. McPhee, F. Parish, L. Ford
HB: J. Tsitas, A. French, W. Ford
C: B.  Campi, C.  Parish, A.  Schnerring
HF: T. Delaney, K. Betson, H. Garoni
F: P. Knott, T. Hornsey, E. Petterwood
R: C. Delaney, J. Baker, N. Deans
Int: J. McKenzie, M. Harvey, M. Chafer, J. Symmons

Leopold
B: T. Gordon, A. Moloney, C. Cartledge
HB: T. Ruggles, J. Dickson, B. Howarth
C: S.  Hughes, M.  Patten, A.  Pepper
HF: T. Scott, J. Exell, J. Walker
F: M. Thompson, J. McHenry, D. Pitcher
R: T. West, S. Scott, J. Thompson
Int: T. Thompson, S. Boyd, R. Hayden, J. Berry
Emg: N. Mclaren , J. Horton, L. Boyd

In: J. Horton, T. Gordon, J. Dickson, J. McHenry
Out: O. Tate

 

Colac vs. North Shore @ Windsor Park – Saturday, 2:10pm

Colac
B: L. Simpkin, A. Garner, J. Melican
HB: D. Felekos, L. McCarthy, C. Floyd
C: E.  Floyd, T.  Murnane, L.  Hillman
HF: C. Stephens, Z. Zdybel, J. Simpkin
F: B. Monaghan, J. McGuane, K. Leersen
R: L. Veale, R. Monaghan, K. Spokes
Int: T. Woodmason, J. McCormack, L. Gorwell, A. Walters
Emg: T. Rieniets, L. Cardinal, M. Garner

In: M. Garner, L. Cardinal, T. Rieniets

North Shore
B: N. Stonehouse, P. Cleary, B. Tregenza
HB: T. Green, J. Miljevic, A. Seller
C: Z.  Mawson, N.  Dixon, D.  Harmer
HF: A. Bowd, H. Purcell, J. Chandler
F: C. Walmsley, J. Schulz, J. Fazio
R: N. Pratt, J. Peachey, R. Robertson
Int: L. Brady, J. Widdison, R. Chandran, M. Kavenagh
Emg: M. VanDenBerg, A. Fry, S. Brackley

In: A. Fry, M. VanDenBerg, N. Dixon, S. Brackley
Out: M. White

Bell Park vs. Geelong West Giants @ Hamlyn Park – Saturday, 2:10pm

Bell Park
B: H. Smith, K. Bucovaz, J. Herrmann
HB: L. Rounds, S. Bensted, T. Sheringham
C: J.  Ollis, N.  Rokahr, B.  Lloyd
HF: C. Jones, T. Mathieson, A. Domic
F: L. Patten, J. Bright, J. Rock
R: D. Schilder, J. Sheringham, K. O’Connor
Int: J. Arcoraci, B. Collins, S. Bucovaz, D. Fazio
Emg: J. Purcell, T. Gilmore, A. Hutchison, T. Bryans

In: J. Purcell, C. Jones, N. Rokahr, A. Hutchison

Geelong West Giants
B: D. Peel, D. Craven, R. Moore
HB: P. Eastman, S. Frangos, D. Handley
C: J.  Payne, J.  Collins, J.  Farrell
HF: M. Kelly, D. Grundell, H. Lloyd
F: L. Handley, S. Kelly, B. Wood
R: J. Grigsby, A. Buckwell, L. Huppatz
Int: H. Slater, T. Nyak, F. Toohey, T. Evans
Emg: M. Jock, M. Conlan, M. White

In: M. Jock, M. White, M. Conlan

 

South Barwon vs. St Mary’s @ McDonald Reserve – Saturday, 2:10pm

South Barwon
B: J. Syddall, J. Lever, K. O’Neil
HB: R. Woods, J. Driver, C. Francis
C: T.  Mulraney, E.  Baker, D.  Madigan
HF: O. Lee, A. Boseley, J. Broughton
F: B. Blair, A. Jarvis, B. Lusby
R: L. Davis, R. Dillon, J. Saunders
Int: S. Fragiotta, L. Noble, R. Dwyer, J. Hogan
Emg: D. Sliwa, M. Rodd, P. Cunningham, A. Hogan

In: M. Rodd, P. Cunningham, R. Woods, A. Hogan, D. Sliwa
Out: M. Caldow

St Mary’s
B: D. McMahon, R. Hall, H. Ling
HB: J. Welsh, N. Connors, J. Travaglini
C: D.  McMahon, B.  Moloney, M.  Augerinos
HF: B. Pritchard, T. Lang, J. Jaska
F: J. Garner, K. Reid, M. Copley
R: A. Banjanin, H. Benson, J. Blood
Int: H. McMahon, P. Kol, J. Cowan, N. Shannon
Emg: D. Gore, S. Christensen, D. Bond

In: M. Augerinos, D. Gore, S. Christensen, D. Bond
Out: H. McMahon

 

St Albans vs. Newtown & Chilwell – Saturday, 2:10pm

St Albans
B: S. Smith, P. Barber, J. Beardsell
HB: A. Higgins, L. Bruce, A. Boshevski
C: B.  Coutts, D.  Hemphill, S.  Wolfenden
HF: B. Vermeulen, C. Tiller, T. Battaglia
F: J. Watson-Serle, M. McKenzie, B. Beardsell
R: H. Elliot, J. Hudson, H. Cobb
Int: B. Brogden, Z. Smith, B. Nankervis, S. Michael
Emg: R. Cotter, B. Andrews, D. Johnston

In: S. Michael, R. Cotter, D. Johnston, B. Andrews
Out: B. Ritchie

Newtown & Chilwell
B: C. Lewis, L. Maddock, B. Martyn
HB: M. Diamond, B. Hocking, B. Helyar
C: J.  Lang, N.  Harris, J.  Walters
HF: B. Shelley, S. Nichols, J. Sharp
F: R. Grimwood, D. Troop, L. Hyland
R: D. Fanning, C. Lang, A. Cincotta
Int: B. Sutterby, J. Sheahan, D. Palmer, C. Joseph
Emg: M. McMahon, E. Farley, J. Weatherhead

In: J. Weatherhead, M. McMahon, J. Walters, L. Hyland, B. Helyar, M. Diamond, E. Farley
Out: Z. Keighran, J. Lane, D. McFarlane, N. Browne

BFL TEAMS – ROUND 17
GDFL TEAMS – ROUND 17