K rock Football

The Teams – GDFL Round 9

Anakie vs. Werribee Centrals @ Anakie Reserve – Saturday, 2:10pm

Anakie
B: J. Demunari, B. Cockerell, J. Butcher
HB: D. Beattie, T. Karacsay, H. Leech
C: B.  Goodwin, B.  Gerrard, D.  Palmer
HF: K. McEwan-Walsh, D. Weigl, B. Cotter
F: M. Pope, J. Kavanagh, D. Harrison
R: J. Lewis, D. Green, N. Kenyon
Int: B. Sharp, J. Phillis, M. Gavin, M. Rhodes
Emg: J. Cleary

In: J. Cleary

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, B. Leonard
C: N.  Bauld, B.  Carlton, J.  Sloan
HF: B. Taylor, J. Sutton, D. Boyd
F: B. Wilson, Z. Anthony, L. Speziale
R: N. Johnson, D. Chesterman, J. Wighton
Int: M. Smith, M. Malual, Z. De Leon, D. Skinner, A. Sleep-Dalton, M. Miller
Emg: L. Windram, J. Fletcher

In: B. Wilson, M. Smith, N. Bauld, B. Leonard

 

Winchelsea vs. North Geelong @ Eastern Reserve – Saturday, 2:10pm

Winchelsea
B: A. Gubbins, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: C. Place, T. Meesen, J. Price
C: K.  Brookes, C.  Brown, B.  Kahle
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: B. Remmos, W. Ford, J. Carracher
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: J. Mckenzie, M. Sprigg, M. Worland, B. Wilson

In: J. Price
Out: D. Williams

North Geelong
B: B. Brockenshire, D. Mathisen, J. Balacki
HB: M. Runnalls, A. Beecroft, J. Vanderkley
C: L.  Hayes, T.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: Z. Schwennesen, L. Parker, A. George
F: D. Fitzsimmons, M. Habib, T. McDonnell
R: T. Davis, C. Ellmer, D. Morton
Int: T. Ryan, A. Kilsby, B. Schwennesen, J. Iskra, D. Andrews, M. Govus

In: B. Schwennesen, M. Govus

 

Bell Post Hill vs. Corio @ Myers Reserve – Saturday, 2:10pm

Bell Post Hill 
B: B. Tekin, J. Washington, J. Yates
HB: K. Grossman, B. McNamara, A. Sulics
C: A.  Fantella, A.  Vacirca, M.  Lentini
HF: L. Mann, D. Walve, B. Muir
F: D. King, B. Hecker, M. Miller
R: L. Meyrich, C. Bacely, M. James
Int: C. Rath, B. Cookson, J. Frese, R. Vacirca, D. Lear

In: R. Vacirca, J. Yates
Out: C. Saddington

Corio
B: J. Monkivitch, A. McKeown, H. Luscombe
HB: M. Jeffreys, C. Laurie, J. Large
C: B.  Devlin, A.  Grace, L.  Duffy
HF: G. Dart, J. Box, A. Cullen
F: S. Bourke, D. Connelly, J. Bourke
R: M. Grace, B. Hutchinson, N. Flaccavento
Int: B. Smith, S. Stack, S. Saddington, S. Seddon
Emg: A. Taylor

In: G. Dart

 

East Geelong vs. Inverleigh @ Richmond Crescent – Saturday, 2:10pm

East Geelong
B: L. Williams, J. Ngawati, H. Jacobs
HB: D. Brice, R. Rich, J. Dowsett
C: R.  Brown, D.  Lappin, S.  Lowe
HF: W. Cann, A. Brown, W. Hoare
F: M. Condon, D. Lawrence, J. Elliott
R: T. McLennan, M. Hoare, R. Normington
Int: J. Vandenberg, J. McIntyre, J. Evans, B. Harding
Emg: J. Fanning, A. Maas

Inverleigh
B: J. Huybens, M. Grozdanovski, D. Grozdanovski
HB: J. Fiolet, H. Collins, J. Drew
C: S.  Condy, J.  Crawley, A.  Donohue
HF: L. Platt, B. Cations, B. Bouwman
F: J. Baxter, H. Bennett, M. Best
R: R. Logue, J. McEwan, T. Manganelli
Int: R. Soldic, L. Perrett, C. Meehan, C. Jones, L. Heygarth

In: L. Haygarth

 

Bannockburn vs. Thomson @ Victoria Park – Saturday, 2:10pm

Bannockburn
B: M. Stevenson, L. Bowdern, T. Bath
HB: A. Hyslop, J. Cole, B. Harding
C: H.  Spiller, M.  Tyquin, C.  Jervies
HF: B. Jacques, J. Robinson, B. Vicars
F: B. Miller, T. Gillies, J. Tom
R: K. Fulton, J. Brauman, M. Hoe
Int: A. Barnett, L. Peters, N. Kelly, C. Hetherington
Emg: T. Parsons, R. Bowdern

In: T. Parsons, C. Hetherington, A. Barnett
Out: C. Slotegraaf

Thomson
B: D. Kelly, T. McGuire, M. Tunbridge
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: M.  Egan, B.  Wall, J.  Menzies
HF: T. Fenyvesi, P. Davis, J. Westwood
F: J. Westwood, L. Forbes, J. Kiddle
R: A. Bowles, R. Holwell, P. Disanto
Int: B. Gardiner, M. Baden, E. Solly, F. Banfield

Geelong West vs. Belmont Lions @ West Oval – Saturday, 2:10pm

Geelong West Giants
B: A. Blair, C. Addie, C. Brown
HB: G. Fraatz, P. Dwyer, H. Finnigan
C: M.  Knox, C.  Hoare, P.  Johnson
HF: A. Leamer, M. Leamer, J. Malseed
F: L. Priest, T. Spence, B. Podger-Carroll
R: A. O’Callaghan, T. McKay, B. Mitchell
Int: S. Jervies, T. Wight, C. Young, J. Viney

In: S. Jervies
Out: B. Ritchi

Belmont Lions
B: N. Jennings, D. Piazza, S. Welsh
HB: N. Chapman, J. Keegan, J. Manning
C: J.  Edwards, J.  Baker, B.  Mahoney
HF: T. Jones, N. Costello, B. Podnar
F: M. Boal, B. Maxwell, J. Kirwood
R: D. Keegan, A. Hann, F. McCarthy
Int: M. Harrison, A. Beath, J. Baker, K. Keane

BFL TEAMS – ROUND 10
GFL TEAMS – ROUND 9