K rock Football

The Teams – GDFL Round 8

Winchelsea vs. Bannockburn @ Eastern Reserve – Saturday, 2:10pm

Winchelsea
B: A. Gubbins, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: C. Place, K. Brookes, D. Williams
C: D.  Harding, C.  Brown, B.  Kahle
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: J. Price, J. Carracher, H. Walsh
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: M. Sprigg, B. Remmos, T. Meesen, W. Ford, M. Worland
Emg: W. Collins

In: C. Brown, H. Walsh, M. Blake
Out: J. Bennett

Bannockburn
B: B. Harding, L. Bowdern, M. Stevenson
HB: L. Peters, J. Cole, T. Bath
C: H.  Spiller, M. Tyquin, C.  Hetherington
HF: B. Vicars, J. Tom, J. Robinson
F: B. Jacques, T. Gillies, B. Cole
R: K. Fulton, J. Brauman, C. Jervies
Int: A. Barnett, M. Hoe, N. Kelly, A. Hyslop, M. Tyquin
Emg: W. Middleton, R. Bowdern

In: A. Hyslop, T. Bath

Inverleigh vs. Bell Post Hill @ Inverleigh Reserve – Saturday, 2:10pm

Inverleigh
B: J. Huybens, M. Grozdanovski, D. Grozdanovski
HB: J. Fiolet, M. Elford, J. Drew
C: S.  Condy, J.  Crawley, A.  Donohue
HF: B. Bouwman, B. Cations, H. Collins
F: J. Baxter, H. Bennett, M. Best
R: R. Logue, J. McEwan, T. Manganelli
Int: L. Platt, R. Soldic, L. Perrett, C. Meehan, C. Jones

In: J. Baxter, H. Collins, L. Perrett
Out: R. Garrard,  J. Templeton

Bell Post Hill 
B: C. Saddington, K. Unsworth, B. Tekin
HB: K. Grossman, B. McNamara, A. Sulics
C: A.  Fantella, A.  Vacirca, M.  Lentini
HF: L. Mann, D. Walve, B. Muir
F: D. King, J. Yates, M. Miller
R: L. Meyrich, C. Bacely, M. James
Int: C. Rath, B. Cookson, B. Hecker, J. Frese

In: C. Rath, B. Cookson, C. Saddington
Out: M. Cowell, D. Maher, L. Mitchell

 

Belmont Lions vs. Corio @ Winter Reserve – Saturday, 2:10pm

Belmont Lions
B: N. Jennings, D. Banister, S. Welsh
HB: N. Chapman, L. Edwards, J. Keegan
C: J.  Edwards, J.  Baker, K.  Keane
HF: B. Podnar, T. Jones, S. Jubber
F: M. Boal, N. Costello, M. Harrison
R: A. Smith, A. Hann, F. McCarthy
Int: T. Neal, A. Beath, J. Baker, J. Manning

Corio
B: N. Lodge, H. Luscombe, D. Lawerson
HB: C. Laurie, T. Laurie, J. Large
C: N.  Flaccavento, M.  Grace, L.  Duffy
HF: A. Cullen, D. Connelly, B. Devlin
F: S. Bourke, J. Box, J. Bourke
R: B. Hutchinson, J. Large, A. Grace
Int: B. Smith, S. Stack, A. Taylor, S. Seddon
Emg: S. Saddington

In: B. Devlin

 

North Geelong vs. Anakie @ Keith Barclay Oval – Saturday, 2:10pm

North Geelong
B: B. Brockenshire, D. Mathisen, J. Balacki
HB: M. Runnalls, A. Beecroft, J. Vanderkley
C: B.  Schwennesen, T.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: Z. Schwennesen, L. Parker, A. George
F: D. Fitzsimmons, M. Habib, T. McDonnell
R: T. Davis, C. Ellmer, D. Morton
Int: T. Ryan, A. Kilsby, J. Iskra, D. Andrews, B. O’Toole

In: A. George

Anakie
B: L. Cameron, B. Cockerell, J. Butcher
HB: M. Gerrard, T. Karacsay, J. Fulton
C: B.  Cotter, B.  Gerrard, M.  Gavin
HF: J. Lewis, D. Weigl, H. Leech
F: M. Pope, B. Shelley, D. Harrison
R: L. Wilson, D. Green, N. Kenyon
Int: B. Goodwin, B. Sharp, J. Phillis, M. Rhodes
Emg: J. Sluggett

In: J. Sluggett

 

Thomson vs. East Geelong @ Godfrey Street – Saturday, 2:10pm

Thomson
B: D. Kelly, T. McGuire, M. Tunbridge
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: M.  Egan, B.  Wall, J.  Menzies
HF: T. Fenyvesi, P. Davis, J. Westwood
F: J. Westwood, L. Forbes, J. Kiddle
R: A. Bowles, R. Holwell, P. Disanto
Int: B. Gardiner, M. Baden, E. Solly, F. Banfield
Emg: J. Casey, D. Mcleish

In: L. Forbes, E. Solly, T. Fenyvesi, M. Baden
Out: J. Macleod,  D. Freeman

East Geelong
NOT SUPPLIED

 

Werribee Centrals vs. Geelong West @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday, 5:30pm

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, B. Leonard
C: N.  Bauld, B.  Carlton, J.  Sloan
HF: B. Taylor, J. Sutton, D. Boyd
F: B. Wilson, Z. Anthony, L. Speziale
R: N. Johnson, D. Chesterman, M. Smith
Int: M. Malual, D. Skinner, A. Sleep-Dalton, J. Fletcher
Emg: C. Koutzamanis, J. Leggieri, D. Insall, M. Miller, J. Wighton

In: D. Insall, C. Koutzamanis, M. Miller, N. Bauld, B. Smith

Geelong West Giants
NOT SUPPLIED

GFL TEAMS – ROUND 8
BFL TEAMS – ROUND 9