K rock Football

The Teams – GDFL Round 6

Werribee Centrals vs. Inverleigh @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday, 2:10pm

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, A. Sleep-Dalton
C: N.  Bauld, B.  Carlton, B.  Taylor
HF: J. Smith, J. Sutton, D. Boyd
F: D. Skinner, Z. Anthony, B. Leonard
R: N. Johnson, D. Chesterman, M. Miller
Int: M. Smith, J. Sloan, B. Wilson, C. Grusling
Emg: M. Alush, J. Fletcher

In: J. Fletcher, M. Alush

Inverleigh

B: J. Baxter, N. Walsh, D. Grozdanovski
HB: J. Templeton, J. Fiolet, M. Best
C: B.  Cations, A.  Donohue, M.  Grozdanovski
HF: L. Platt, J. Crawley, J. Drew
F: S. Condy, M. Elford, T. Manganelli
R: J. Huybens, C. Meehan, R. Garrard
Int: R. Soldic, R. Logue, H. Bennett, J. McEwan
Emg: J. Brackley, H. Collins

In: H. Collins, J. Brackley, R. Logue
Out: B. Bouwman

 

Winchelsea vs. Anakie @ Eastern Reserve – Saturday, 2:10pm

Winchelsea
B: A. Gubbins, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: C. Place, K. Brookes, D. Williams
C: D.  Harding, C.  Brown, B.  Kahle
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: J. Price, J. Carracher, H. Walsh
R: T. Meesen, L. Ellis, J. Fama
Int: J. Mckenzie, M. Sprigg, B. Remmos, J. Bennett

In: M. Sprigg, J. Bennett, J. Mckenzie
Out: W. Ford,  B. Wilson,  M. Blake

Anakie

B: L. Cameron, B. Cockerell, J. Butcher
HB: K. Connor-Kent, T. Karacsay, A. Edwards
C: M.  Gavin, B.  Gerrard, K.  Eibl
HF: B. Sharp, D. Weigl, M. Rhodes
F: M. Pope, J. Lewis, D. Harrison
R: L. Wilson, D. Green, N. Kenyon
Int: B. Goodwin, J. Phillis, K. McEwan-Walsh, J. Kavanagh
Emg: R. Pehar, J. Close

In: J. Close, R. Pehar

 

Belmont Lions vs. East Geelong @ Winter Reserve – Saturday, 2:10pm

Belmont Lions
B: N. Chapman, D. Piazza, S. Welsh
HB: J. Keegan, D. Banister, B. Amery
C: J.  Edwards, M.  Harrison, B.  Mahoney
HF: B. Watkins, N. Costello, T. Jones
F: M. Boal, B. Maxwell, J. Kirwood
R: L. Skilbeck, F. McCarthy, D. Witney
Int: K. Keane, D. Keegan, J. Baker, J. Manning

East Geelong
B: L. Williams, J. Ngawati, H. Jacobs
HB: J. Dowsett, R. Rich, A. Maas
C: N.  Elliott, D.  Lappin, S.  Lowe
HF: W. Cann, A. Brown, W. Hoare
F: M. Condon, J. Fanning, J. Elliott
R: T. McLennan, M. Hoare, R. Normington
Int: D. Brice, J. Vandenberg, J. McIntyre, D. Lawrence
Emg: H. Marshall, J. Evans, B. Harding

In: J. Evans, H. Marshall, B. Harding

 

North Geelong vs. Corio @ Keith Barclay Oval – Saturday, 2:10pm

North Geelong
B: A. Pont, D. Mathisen, B. Brockenshire
HB: M. Runnalls, M. Govus, J. Vanderkley
C: S.  Walton, T.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: Z. Schwennesen, L. Parker, M. Habib
F: L. Schwennesen, D. Henderson, D. Fitzsimmons
R: T. Davis, C. Ellmer, D. Morton
Int: T. Ryan, A. Kilsby, T. McDonnell, D. Andrews, B. O’Toole, A. Beecroft

In: B. O’Toole, D. Mathisen

Corio
B: N. Lodge, B. Luscombe, D. Lawerson
HB: C. Laurie, T. Laurie, J. Large
C: J.  Emms, A.  Grace, L.  Duffy
HF: G. Dart, D. Burke, B. Devlin
F: J. Box, D. Connelly, J. Bourke
R: M. Grace, J. Large, N. Flaccavento
Int: B. Smith, S. Stack, S. Saddington, J. Monkivitch
Emg: A. Taylor

In: G. Dart

 

Bannockburn vs. Geelong West Giants @ Victoria Park – Saturday, 2:10pm

Bannockburn

B: T. Parsons, L. Bowdern, B. Harding
HB: L. Peters, T. Bath, M. Stevenson
C: H.  Spiller, A. Hyslop, C.  Hetherington
HF: B. Vicars, B. Cole, J. Robinson
F: B. Jacques, T. Gillies, B. Miller
R: K. Fulton, J. Brauman, C. Jervies
Int: M. Hoe, N. Kelly, R. Bowdern, J. Ferguson-Reynolds

In: A. Hyslop, T. Parsons
Out: M. Watts,  C. Slotegraaf

Geelong West Giants
B: A. Blair, C. Addie, T. Archer
HB: C. Brown, P. Dwyer, J. Carkeek
C: A.  Cole, A.  O’Callaghan, J.  Viney
HF: R. Ganz, C. Hoare, P. Johnson
F: A. Leamer, M. Leamer, P. Lowery
R: S. Jervies, T. McKay, B. Mitchell
Int: J. White, J. Malseed, L. Priest, C. Young

 

Bell Post Hill vs. Thomson @ Myers Reserve – Sunday, 2:10pm

Bell Post Hill 
B: M. Cowell, K. Unsworth, B. Tekin
HB: T. Fursland, B. McNamara, A. Sulics
C: A.  Fantella, L.  Mitchell, M.  Lentini
HF: J. Flaccavento, D. Walve, B. Muir
F: A. Vacirca, J. Yates, D. Maher
R: L. Horan, C. Bacely, M. James
Int: S. Webb, M. Miller, B. Hecker, L. Mann, K. Bartholomeusz

In: S. Webb

Thomson
B: M. Tunbridge, T. McGuire, D. Mcleish
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: J.  Westwood, P.  Disanto, M.  Egan
HF: J. Westwood, P. Davis, D. Freeman
F: J. Macleod, L. Forbes, B. Wall
R: M. Baden, R. Holwell, J. Casey
Int: B. Gardiner, A. Bowles, S. Butcher, F. Banfield
Emg: J. Spokes, B. Taylor

In: J. Spokes, P. Davis, B. Taylor, M. Baden, J. Westwood
Out: J. Alderding, J. Stacey, L. McDonell

BFL TEAMS – ROUND 7

GFL TEAMS – ROUND 6