K rock Football

The Teams – GDFL Round 3

Anakie vs. Geelong West @ Anakie Reserve – Saturday, 2:10pm

Anakie
B: D. Weigl, J. Butcher, T. Karacsay
HB: R. Pehar, B. Cockerell, B. Goodwin
C: B.  Sharp, B.  Gerrard, M.  Rhodes
HF: L. Cameron, J. Sluggett, M. Gavin
F: J. Close, N. Kenyon, K. McEwan-Walsh
R: L. Wilson, D. Green, J. Phillis
Int: K. Connor-Kent, A. Wombell, J. Cleary, K. Eibl
Emg: M. White, J. Kavanagh

In: J. Close, R. Pehar

Geelong West Giants
B: A. Blair, C. Addie, T. Archer
HB: C. Brown, B. Carkeek, J. Carkeek
C: A.  Cole, A.  O’Callaghan, J.  Malseed
HF: R. Ganz, C. Hoare, P. Johnson
F: A. Leamer, M. Leamer, P. Lowery
R: S. Jervies, T. McKay, B. Mitchell
Int: L. Priest, C. Milne, T. Spence, J. Viney

 

Werribee Centrals vs. Bell Post Hill @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday, 2:10pm

Werribee Centrals
B: S. Browne, A. Sleep-Dalton, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, C. Buck
C: M.  Miller, Z.  Anthony, B.  Leonard
HF: J. Sloan, J. Sutton, B. Taylor
F: B. Wilson, N. Bauld, D. Boyd
R: N. Johnson, B. Carlton, D. Chesterman
Int: J. Smith, C. Grusling, J. Fletcher, A. Briggs
Emg: C. Koutzamanis, L. Windram, D. Skinner

In: D. Skinner, N. Johnson

Bell Post Hill 
B: A. Sulics, J. Guthrie, B. Tekin
HB: T. Fursland, B. McNamara, D. Walve
C: A.  Fantella, L.  Mitchell, M.  Lentini
HF: K. Unsworth, L. Mann, J. Flaccavento
F: L. Meyrich, J. Yates, D. Maher
R: L. Horan, C. Bacely, M. James
Int: K. Grossman, J. Dosen, M. Miller, B. Muir

 

Winchelsea vs. Corio @ Eastern Reserve – Saturday, 2:10pm

Winchelsea
B: A. Gubbins, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: C. Place, T. Meesen, D. Williams
C: D.  Harding, C.  Brown, B.  Kahle
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: J. Price, W. Ford, H. Walsh
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: J. Mckenzie, W. Collins, C. Babare, M. Sprigg, B. Remmos

In: C. Babare, W. Collins, J. Mckenzie
Out: J. Carracher,  K. Brookes

Corio
NOT SUPPLIED

 

North Geelong vs. East Geelong @ Keith Barclay Oval – Osborne Park – Saturday,  2:10pm

North Geelong
B: B. Schwennesen, D. Mathisen, B. Brockenshire
HB: L. Hayes, M. Govus, J. Vanderkley
C: D.  Fisher, T.  Schwennesen, A.  George
HF: D. Fitzsimmons, L. Parker, M. Habib
F: L. Schwennesen, J. Foot, J. Balacki
R: T. Davis, C. Ellmer, A. Beecroft
Int: T. Ryan, A. Kilsby, D. Morton, Z. Schwennesen, M. Runnalls
Emg: D. Henderson

In: D. Morton, M. Runnalls, D. Henderson
Out: D. Kee

East Geelong
B: H. Jacobs, J. Ngawati, B. Harding
HB: J. Dowsett, R. Rich, A. Maas
C: N.  Elliott, R.  Normington, S.  Lowe
HF: W. Hoare, J. Fanning, M. Hoare
F: M. Condon, A. Brown, J. Elliott
R: T. McLennan, D. Lappin, W. Cann
Int: L. Williams, D. Trevaskis, R. Marino, J. McIntyre
Emg: R. Brown

In: W. Hoare, A. Maas, D. Trevaskis
Out: J. Vandenberg, J. Evans

 

Thomson vs. Belmont Lions @ Godfrey Street  – Saturday, 2:10pm

Thomson
B: J. Spokes, T. McGuire, A. Hutchinson
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: B.  Wall, D.  Mcleish, J.  Westwood
HF: J. Macleod, P. Davis, M. Egan
F: J. Westwood, L. Forbes, D. Freeman
R: M. Baden, J. Casey, R. Holwell
Int: B. Gardiner, A. Bowles, J. Menzies, F. Banfield, J. Stacey
Emg: P. Disanto

In: J. Menzies, L. Forbes, P. Disanto, J. Westwood
Out: Z. Plant,  L. McDonell

Belmont Lions
B: N. Chapman, D. Banister, D. Piazza
HB: S. Welsh, J. Keegan, B. Amery
C: J.  Edwards, J.  Baker, J.  Kirwood
HF: N. Costello, T. Jones, L. Edwards
F: M. Boal, B. Maxwell, T. Addison
R: D. Keegan, D. Witney, M. Harrison
Int: B. Morrow, A. Hann, K. Keane, B. Edwards

BFL TEAMS – ROUND 4

GFL TEAMS – ROUND 3