K rock Football

The Teams – GDFL Round 16

Werribee Centrals vs. East Geelong @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday 2:00pm

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, B. Leonard
C: D.  Skinner, M.  Miller, R.  Miles
HF: M. Alush, N. Johnson, B. Taylor
F: B. Wilson, J. Sutton, D. Boyd
R: J. Sloan, D. Chesterman, M. Smith
Int: M. Camilleri, M. Atem, J. Fletcher, B. Carlton, Z. Anthony, J. Wighton, L. Speziale, D. Sablich

In: M. Miller, D. Sablich, J. Sutton, B. Smith

East Geelong
B: H. Jacobs, J. Ngawati, J. Ozolins
HB: B. Harding, R. Rich, A. Maas
C: S.  Lowe, J.  McIntyre, J.  Elliott
HF: D. Brice, A. Brown, B. McGrath
F: M. Condon, L. Williams, J. Dowsett
R: T. McLennan, D. Lappin, W. Cann
Int: J. Fanning, S. Anderson, C. Warwick, D. Lawrence
Emg: H. Marshall, W. Hoare, N. Berry

In: W. Hoare, N. Berry, H. Marshall

 

Winchelsea vs. Geelong West Giants @ Eastern Reserve – Saturday 2:00pm

Winchelsea
B: D. Harding, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: A. Gubbins, T. Meesen, B. Wilson
C: W.  Collins, J.  Carracher, B.  Kahle
HF: T. Sauni, D. Tucker, K. Brookes
F: J. Smith, W. Ford, M. Sprigg
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: S. Alford, T. McLure, C. Place, L. King, M. Costello

In: T. McLure, K. Brookes
Out: B. Remmos

Geelong West Giants
B: A. Blair, C. Addie, C. Brown
HB: H. Finnigan, B. Carkeek, P. Dwyer
C: S.  Jervies, M.  Knox, C.  Hoare
HF: P. Lowery, G. Tucker, M. Leamer
F: J. Malseed, J. Lumsden, B. Mitchell
R: A. O’Callaghan, L. Priest, X. Slater
Int: J. White, T. Spence, J. Viney, C. Young

Belmont Lions vs. Bell Post Hill @ Winter Reserve – Saturday 2:00pm

Belmont Lions
B: N. Jennings, D. Banister, S. Welsh
HB: N. Chapman, J. Keegan, D. Piazza
C: J.  Edwards, J.  Baker, B.  Mahoney
HF: M. Harrison, S. Jones, J. Baker
F: M. Boal, L. Edwards, T. Neal
R: M. Gladwell, J. Kirwood, F. McCarthy
Int: D. Keegan, L. Davis, J. O’Connor, K. Keane

Bell Post Hill 
B: T. Fursland, J. Yates, M. Lentini
HB: L. Horan, B. McNamara, K. Grossman
C: D.  Vakirevic, A.  Vacirca, A.  Fantella
HF: L. Mann, D. Walve, B. Muir
F: M. Miller, J. Flaccavento, D. Maher
R: L. Meyrich, C. Bacely, M. James
Int: D. King, J. Dosen, B. Hecker, R. Vacirca, B. Tekin

In: M. Lentini, B. Tekin
Out: M. Cowell

 

North Geelong vs. Inverleigh @ Keith Barclay Oval – Saturday 2:00pm

North Geelong
B: L. Parker, D. Mathisen, B. Brockenshire
HB: A. Kilsby, A. Beecroft, J. Vanderkley
C: L.  Hayes, Z.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: T. Schwennesen, D. Morton, T. Gasper
F: D. Fitzsimmons, M. Habib, S. Walton
R: T. Davis, C. Ellmer, T. Ryan
Int: B. Schwennesen, A. Wilson, D. Andrews, A. Pont, M. Govus
In: T. Davis, S. Walton
Out: T. McDonnell

Inverleigh
B: J. Huybens, R. Logue, T. Manganelli
HB: L. Haygarth, M. Grozdanovski, D. Grozdanovski
C: M.  Elford, J.  Fiolet, R.  Garrard
HF: J. Drew, J. DiBlasio , J. Crawley
F: S. Condy, B. Cations, J. Bouwman
R: J. McEwan, L. Perrett, L. Platt
Int: J. Baxter, B. Bouwman, J. Templeton, M. Best, H. Bennett
Emg: C. Jones

In: C. Jones, L. Haygarth, H. Bennett, L. Perrett
Out: A. Donohue, R. Soldic

 

Thomson vs. Anakie @ Thomson Recreation Reserve – Saturday 2:00pm

Thomson
B: J. Spokes, T. McGuire, M. Tunbridge
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: B.  Gardiner, J.  Casey, M.  Egan
HF: J. Macleod, P. Davis, J. Stacey
F: J. Westwood, J. Westwood, B. Johnson
R: A. Bowles, D. Mcleish, P. Disanto
Int: J. Camm, L. Melbourne, R. Holwell, F. Banfield
Emg: M. Baden, A. Hutchinson

In: B. Gardiner, A. Wiseman, J. Westwood, M. Baden, J. Stacey
Out: S. Butcher,  B. Wall,  Z. Plant

Anakie
B: B. Sharp, M. White, J. Butcher
HB: J. Phillis, T. Karacsay, M. Gavin
C: L.  Wilson, B.  Gerrard, A.  Edwards
HF: K. McEwan-Walsh, D. Weigl, M. Rhodes
F: P. Lombardi, J. Kavanagh, L. Cameron
R: B. Ettridge, D. Green, N. Kenyon
Int: J. Maloney, M. Pope, D. Harrison, B. Cotter

 

Corio vs. Bannockburn @ VIVA Energy Oval – Saturday 2:00pm

Corio
B: N. Lodge, J. Monkivitch, D. Lawerson
HB: C. Laurie, T. Laurie, J. Large
C: N.  Gillespie, B.  Hutchinson, N.  Flaccavento
HF: B. Devlin, A. Cullen, L. Duffy
F: J. Box, D. Connelly, J. Bourke
R: B. Klaassen, J. Large, M. Grace
Int: B. Smith, S. Stack, S. Saddington, A. Taylor

In: N. Gillespie
Out: A. Grace

Bannockburn
B: T. Parsons, L. Bowdern, A. Hyslop
HB: J. Brauman, J. Cole, B. Harding
C: C.  Jervies, J.  Robinson, H. Spiller
HF: L. Peters, B. Cole, C. Hetherington
F: B. Jacques, J. Tom, R. Bowdern
R: B. Miller, M. Tyquin, M. Hoe
Int: M. Watts, L. Perkins, W. Middleton, B. Vicars
Emg: A. Scott, J. Psaila

In: M. Watts, J. Psaila, L. Perkins, B. Vicars
Out: T. Bath, H. Scott, J. Myles

BFL TEAMS – ROUND 16
GFL TEAMS – ROUND 15