K rock Football

The Teams – GDFL Round 14

Anakie vs. Corio @ Anakie Resrve – Saturday, 2:00pm

Anakie
B: B. Sharp, M. White, J. Butcher
HB: J. Phillis, T. Karacsay, M. Gavin
C: B.  Cotter, B.  Gerrard, A.  Edwards
HF: K. McEwan-Walsh, D. Weigl, M. Rhodes
F: M. Pope, J. Kavanagh, D. Harrison
R: L. Wilson, D. Green, N. Kenyon
Int: B. Ettridge, A. Campbell, B. Goodwin, K. Connor-Kent

Corio
B: C. Laurie, T. Laurie, J. Large
HB: M. Jeffreys, J. Large, B. Klaassen
C: A.  Cullen, N.  Flaccavento, B.  Devlin
HF: D. Connelly, J. Box, A. Close
F: T. Banks, S. Bourke, J. Bourke
R: M. Grace, B. Hutchinson, L. Duffy
Int: B. Smith, S. Stack, S. Saddington, A. Taylor
Emg: J. Monkivitch

In: M. Jeffreys

 

Werribee Centrals vs. Belmont Lions @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday, 2:00pm

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, Z. Anthony, B. Leonard
C: J.  Sloan, B.  Carlton, D.  Skinner
HF: M. Alush, J. Sutton, B. Taylor
F: B. Wilson, N. Bauld, D. Boyd
R: N. Johnson, D. Chesterman, M. Miller
Int: M. Smith, C. Linehan-Cunningham, R. Miles, D. Sablich
Emg: M. Camilleri, J. Fletcher, J. Wighton, L. Speziale

In: J. Fletcher, L. Speziale, J. Wighton, M. Camilleri, M. Smith
Out: B. Smith

Belmont Lions
B: N. Jennings, D. Banister, J. O’Connor
HB: N. Chapman, J. Keegan, D. Piazza
C: J.  Edwards, J.  Baker, A.  Beath
HF: J. Kirwood, M. Gladwell, S. Jubber
F: M. Boal, S. Jones, L. Baker
R: D. Keegan, M. Harrison, F. McCarthy
Int: B. Mahoney, T. Neal, J. Baker, K. Keane

 

Winchelsea vs. Inverleigh @ Eastern Reserve – Saturday, 2:00pm

Winchelsea
B: D. Harding, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: A. Gubbins, T. Meesen, B. Remmos
C: W.  Collins, B.  Kahle, K.  Brookes
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: J. Smith, W. Ford, M. Sprigg
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: S. Alford, C. Place, L. King, M. Costello

In: S. Alford, B. Kahle
Out: J. Carracher,  C. Brown

Inverleigh
B: J. Brumby, B. Bouwman, M. Best
HB: B. Cations, S. Condy, J. Crawley
C: M.  Elford, J.  Drew, A.  Donohue
HF: J. Fiolet, R. Garrard, D. Grozdanovski
F: M. Grozdanovski, J. Huybens, C. Jones
R: R. Logue, T. Manganelli, J. McEwan
Int: L. Platt, J. Quinlivian, R. Soldic, J. Templeton, B. Nankivell

In: M. Elford, J. Huybens, R. Soldic, J. Quinlivian
Out: F. O’Keefe, J. Baxter, J. DiBlasio

 

North Geelong vs. Bell Post Hill @ Keith Barclay Oval – Osborne Park – Saturday, 2:00pm

North Geelong
B: L. Parker, D. Mathisen, B. Brockenshire
HB: A. Kilsby, A. Beecroft, J. Vanderkley
C: L.  Hayes, Z.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: T. Schwennesen, D. Morton, A. George
F: D. Fitzsimmons, M. Habib, S. Walton
R: T. Davis, C. Ellmer, T. Ryan
Int: M. Rose, M. Jones, A. Benson, A. Wilson, D. Andrews, A. Pont, M. Govus, T. Gasper

In: T. Davis, T. Schwennesen, Z. Schwennesen, D. Mathisen

Bell Post Hill 
B: M. Cowell, J. Yates, B. Tekin
HB: L. Horan, B. McNamara, K. Grossman
C: A.  Fantella, A.  Vacirca, M.  Lentini
HF: L. Mann, D. Walve, B. Muir
F: M. Miller, J. Flaccavento, D. Maher
R: L. Meyrich, C. Bacely, M. James
Int: D. King, J. Dosen, S. McAuliffe, B. Hecker, R. Vacirca

In: D. Maher, D. Walve
Out: J. Rodriguez

 

Thomson vs. Geelong West Giants @ Thomson Recreation Reserve – Saturday, 2:00pm

Thomson
B: P. Disanto, T. McGuire, M. Tunbridge
HB: A. Hodgson, A. Wiseman, S. Jacka
C: B.  Wall, R.  Holwell, M.  Egan
HF: J. Macleod, P. Davis, B. Johnson
F: J. Westwood, L. Forbes, J. Westwood
R: A. Bowles, J. Casey, Z. Plant
Int: J. Spokes, S. Butcher, J. Alderding, F. Banfield

In: M. Tunbridge, A. Wiseman, B. Johnson, S. Butcher, J. Westwood
Out: B. Gardiner,  D. Mcleish,  T. Fenyvesi,  M. Baden,  J. Stacey

Geelong West Giants
B: A. Blair, C. Addie, C. Brown
HB: H. Finnigan, B. Carkeek, P. Dwyer
C: S.  Jervies, G.  Fraatz, C.  Hoare
HF: P. Lowery, A. Leamer, M. Leamer
F: T. McKay, J. Lumsden, J. Malseed
R: A. O’Callaghan, L. Priest, X. Slater
Int: T. Wight, T. Spence, C. Young, J. Viney

Bannockburn vs. East Geelong @ Victoria Park – Saturday, 2:00pm

Bannockburn
B: T. Parsons, L. Bowdern, M. Stevenson
HB: J. Brauman, J. Cole, B. Harding
C: R.  Bowdern, M.  Hoe, C.  Jervies
HF: N. Kelly, J. Tom, J. Robinson
F: B. Jacques, T. Gillies, B. Vicars
R: B. Miller, M. Tyquin, W. Middleton
Int: H. Spiller, L. Peters, T. Bath, J. Myles
Emg: A. Barnett, M. Watts, B. Cole

In: M. Watts, B. Cole, A. Barnett, J. Tom, B. Harding
Out: A. Hyslop,  H. Scott

East Geelong
B: R. Brown, J. Ngawati, H. Jacobs
HB: A. Maas, R. Rich, B. Harding
C: S.  Lowe, J.  McIntyre, J.  Elliott
HF: B. McGrath, A. Brown, S. Anderson
F: M. Condon, L. Williams, J. Dowsett
R: T. McLennan, D. Lappin, W. Cann
Int: R. Normington, J. Fanning, C. Warwick, D. Lawrence
Emg: D. Brice, M. Hoare, N. Berry

In: N. Berry, D. Brice, M. Hoare

BFL TEAMS – ROUND 14
GFL TEAMS – ROUND 13