K rock Football

The Teams – GDFL Round 13

Werribee Centrals vs. Thomson @ Civilex Oval – Galvin Park – Saturday, 2:00pm

Werribee Centrals
B: C. Buck, S. Browne, B. Quarrier
HB: T. Nyawela, B. Smith, B. Leonard
C: J.  Sloan, B.  Carlton, A.  Sleep-Dalton
HF: M. Alush, J. Sutton, B. Taylor
F: B. Wilson, N. Bauld, D. Boyd
R: N. Johnson, D. Chesterman, M. Miller
Int: M. Camilleri, D. Skinner, J. Wighton, R. Miles
Emg: M. Smith, C. Linehan-Cunningham, Z. Anthony, D. Sablich

In: J. Wighton, C. Linehan-Cunningham, D. Sablich, M. Smith

Thomson
B: P. Disanto, T. McGuire, J. Spokes
HB: A. Hodgson, P. Davis, S. Jacka
C: B.  Gardiner, R.  Holwell, Z.  Plant
HF: T. Fenyvesi, J. Macleod, J. Stacey
F: J. Westwood, L. Forbes, J. Westwood
R: M. Baden, J. Casey, B. Wall
Int: A. Bowles, M. Egan, J. Alderding, D. Mcleish

In: M. Egan, M. Baden, J. Westwood, J. Macleod
Out: F. Banfield, J. Menzies, A. Wiseman, B. Johnson

 

Inverleigh vs. Anakie @ Inverleigh Reserve – Saturday, 2:00pm

Inverleigh
NOT SUPPLIED

Anakie
B: B. Sharp, M. White, J. Butcher
HB: J. Phillis, T. Karacsay, L. Cameron
C: L.  Wilson, B.  Gerrard, A.  Edwards
HF: K. McEwan-Walsh, D. Weigl, B. Cotter
F: M. Pope, J. Kavanagh, D. Harrison
R: J. Lewis, D. Green, N. Kenyon
Int: B. Ettridge, A. Campbell, M. Gavin, M. Rhodes

 

Belmont Lions vs. North Geelong @ Winter Reserve – Saturday, 2:00pm

Belmont Lions
B: N. Jennings, D. Banister,  J. Baker
HB: N. Chapman, J. Keegan, D. Piazza
C: J.  Edwards, M.  Harrison, B.  Mahoney
HF: S. Jubber, S. Jones, A. Beath
F: J. Kirwood, T. Jones, L. Baker
R: D. Keegan, A. Hann, F. McCarthy
Int: T. Neal, R. Hole, L. Davis, K. Keane

North Geelong
B: B. Brockenshire, D. Mathisen, B. O’Toole
HB: A. Kilsby, A. Beecroft, J. Vanderkley
C: L.  Hayes, T.  Schwennesen, D.  Fisher
HF: Z. Schwennesen, D. Morton, A. George
F: D. Fitzsimmons, M. Habib, S. Walton
R: T. Davis, C. Ellmer, T. Ryan
Int: D. Henderson, D. Andrews, A. Pont, M. Govus, T. Gasper, J. Geard

In: T. Gasper, J. Geard

 

Bell Post Hill vs. Bannockburn @ Myers Reserve – Saturday, 2:00pm

Bell Post Hill 
B: M. Cowell, J. Yates, B. Tekin
HB: L. Horan, B. McNamara, K. Grossman
C: A.  Fantella, A.  Vacirca, M.  Lentini
HF: L. Mann, D. Walve, B. Muir
F: D. King, J. Flaccavento, M. Miller
R: L. Meyrich, C. Bacely, M. James
Int: J. Dosen, B. Hecker, J. Frese, R. Vacirca

In: L. Horan
Out: A. Sulics

Bannockburn
B: T. Parsons, L. Bowdern, M. Stevenson
HB: A. Hyslop, J. Cole, J. Brauman
C: R.  Bowdern, M.  Hoe, C.  Jervies
HF: N. Kelly, H. Scott, J. Robinson
F: B. Jacques, T. Gillies, B. Vicars
R: B. Miller, M. Tyquin, W. Middleton
Int: H. Spiller, L. Peters, J. Short, T. Bath
Emg: J. Myles, B. Cole, C. Hetherington

In: L. Peters, M. Hoe, J. Myles, M. Stevenson
Out: B. Harding

 

East Geelong vs. Winchelsea @ Richmond Crescent – Saturday, 2:00pm

East Geelong
B: R. Brown, J. Ngawati, H. Jacobs
HB: A. Maas, R. Rich, B. Harding
C: S.  Lowe, J.  McIntyre, J.  Elliott
HF: B. McGrath, , S. Anderson
F: M. Condon, J. Vandenberg, J. Dowsett
R: T. McLennan, D. Lappin, W. Cann
Int: R. Normington, J. Fanning, L. Staig, C. Warwick, D. Lawrence
Emg: L. Williams, W. Hoare, A. Brown

In: W. Hoare, L. Williams, A. Brown

Winchelsea
B: D. Harding, A. Stirling, M. Bourdouvalis
HB: A. Gubbins, T. Meesen, J. Price
C: W.  Collins, C.  Brown, K.  Brookes
HF: T. McLure, D. Tucker, T. Sauni
F: J. Smith, W. Ford, J. Carracher
R: M. Blake, L. Ellis, J. Fama
Int: C. Place, L. King, M. Sprigg, B. Remmos, M. Costello, B. Wilson
Emg: B. Vawdrey

In: A. Gubbins, M. Costello, C. Place, J. Price
Out: J. Mckenzie

 

Corio vs. Geelong West @ VIVA Energy Oval – Saturday, 2:00pm

Corio
B: N. Lodge, J. Monkivitch, T. Laurie
HB: S. Johnson, C. Laurie, B. Klaassen
C: N.  Flaccavento, M.  Grace, B.  Devlin
HF: D. Connelly, J. Box, A. Close
F: T. Banks, D. Bond, J. Bourke
R: B. Hutchinson, M. Jeffreys, A. Grace
Int: S. Stack, S. Saddington, A. Taylor, T. Smith
Emg: B. Smith

In: J. Bourke

Geelong West Giants
NOT SUPPLIED

BFL TEAMS – ROUND 13
GFL TEAMS – ROUND 12