K rock Football

The Teams – BFL Round 9

Angelsea vs. Modewarre @ Alcoa Oval – Saturday, 2:10pm

Anglesea
B: N. Swain, J. Harrison, D. Courtney
HB: D. Kerr, D. Carson, T. Steven
C: D.  Bell-Warren, R.  Williams, J.  Rice
HF: A. Clemens, A. Caldwell, S. Leeds
F: J. Nolan, J. Erskine, B. Grant
R: Z. Vail, J. Bews, J. Donaldson
Int: C. Kennedy, A. Grant, T. Leeds, N. Cooper

Modewarre
B: M. McKim, M. Llewellyn, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, L. Anderson
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: H. Dawborn, P. Bourke, J. O’Hanlon
F: J. Douglas, M. Fisher, S. Driscoll
R: J. Meesen, B. Hansen, T. Anderson
Int: M. Overman, T. Worpel, K. Timmins, N. Matthews
Emg: M. Farrelly

In: M. Farrelly

 

Torquay vs. Barwon Heads @ McCartney Oval – Saturday, 2:10pm

Torquay
B: S. Hopper, J. Saker, A. Burchell
HB: K. Bienefelt, T. Carty, B. Raidme
C: P.  Burchell, J.  White, S.  Wormald
HF: B. Henderson, P. McMahon, P. Bennett
F: C. Currie, W. Doyle, D. Gleeson
R: O. Reed, N. Garner, R. Holmes
Int: T. Lovell, J. Dawson, J. Chapman, M. Deledio
Emg: C. Page, J. Reither, C. Pettina, C. Johnson, N. Mifsud

In: J. Saker, M. Deledio, P. McMahon, C. Page, C. Pettina, N. Mifsud
Out: J. Heathcote

Barwon Heads
B: J. McLauchlan, K. Polley, B. Harvey
HB: Z. Walter, M. Philp, S. Evans
C: B.  Michell, B.  Eddy, M.  Salmon
HF: M. Herbison, M. Dyer, C. Martin
F: T. McIntyre, D. Horbury, M. Phelps
R: M. Gaunt, N. Aulsebrook, O. Opperman
Int: D. Booth, J. Wills, Z. Copland, N. Young
Emg: H. Mitchell, B. Stephens, C. Varsamakis, T. Chapman

In: T. McIntyre, Z. Copland, S. Evans, B. Harvey, M. Dyer, T. Chapman
Out: W. Barrett, M. Beckwith

 

Drysdale vs. Queenscliff @ Mortimer Oval – Saturday, 2:10pm

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Hopgood
HB: T. Nofi, N. Gee, C. Lynch
C: H.  Pearce, M.  McGuire, M.  Scott
HF: T. Bonner, M. Hebbard, K. Davis
F: J. Love, J. Garth, J. Walsh
R: M. Pigott, M. O’Dowd, J. Williamson
Int: C. Woodford, B. Ryan, E. Hill, Q. Taylor
Emg: A. White, D. Tester, J. Lothian

In: Q. Taylor, A. White, D. Tester, N. Malcher, J. Lothian, H. Pearce
Out: L. Inglis,  J. Eddy,  L. Dalgleish

Queenscliff
B: T. Caddy, M. Butteriss, R. Butler
HB: F. Richards, J. Hedley, C. Whitley
C: J.  Exell, J.  Maher, S.  Luppino
HF: N. Monk, M. Smith, T. Connolly
F: B. Anwyl, A. Snowdon, J. Graham
R: M. Randone, D. Gibbs, C. Durran
Int: T. Limb, J. Durran, R. Martin, M. Donnelly
Emg: C. Burnside, N. Cohen, J. Lang

In: N. Cohen, J. Lang, C. Burnside

 

Portarlington vs. Geelong Amateur @ Ron Evans Oval – Saturday, 2:10pm

Portarlington
B: S. Ward, F. Pavez, T. Morgan
HB: C. Dunn, W. Foott, J. Sabell
C: J.  King, C.  Karalekas, D.  Saccuzzo
HF: T. McCluskey, I. Holroyd, M. Holschier
F: M. McNeill, L. Farrugia, D. Measures
R: S. Wiffen, C. Mulgrew, B. Neurath
Int: J. Goldsworthy, T. Kelly, J. Trezise, R. Celano
Emg: J. Rapa, G. Morton

In: J. Trezise, J. King, T. McCluskey, J. Rapa
Out: P. Saccuzzo,  S. Hogan

Geelong Amateur
B: B. King, J. Koroneos, L. Cogan
HB: R. Fagan, W. McSparron, B. Williams
C: R.  Kangars, B.  Surkitt, T.  Baker
HF: W. Kelly, M. Day, J. Young
F: S. Hosking, D. Grose, B. Barnett
R: G. Hardiman, F. Holten, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, R. Mattner, L. Reilly, M. Spikers
Emg: J. Edwards, M. Cramp, M. Synoradzki

In: R. Fagan, J. Edwards, M. Cramp, L. Reilly, B. Williams, M. Synoradzki
Out: B. Phillips, D. Lovick, P. Killen

 

Newcomb vs. Ocean Grove @ Newcomb Sand & Soil Oval – Sunday, 2:10pm

Newcomb
B: N. Brown, K. Bourke, G. Code
HB: P. Gordyn, D. Huntly-Mitchell, J. Hussey
C: J.  Ladlow, N.  McDonald, S.  Jennings
HF: D. Nolan, A. Steele, A. Mead-Harding
F: R. Nolan, K. Parish, S. O’Connell
R: J. Reid, J. Ricci, I. Ryan
Int: L. Wagener, J. Turnley, T. Smith, J. Winsall

Ocean Grove
B: C. Marchbank, R. Hobbs, K. Long
HB: J. Perkovic, H. Walker, L. Taylor
C: J.  McDonald, J.  Carey, O.  Monteith
HF: M. Lindkvist, J. Ward, M. Sutton
F: C. Connor, T. Richardson, T. Hobbs
R: S. Presani, R. Lempa, L. Cartelli
Int: R. Maloney, J. Lange, T. Lundberg, P. Hardy
Emg: J. Owen, J. Paterson, R. Symonds

In: J. Paterson, J. Owen, T. Richardson, P. Hardy, J. Lange, R. Symonds, T. Lundberg, M. Lindkvist
Out: L. Popple, I. Wilkins, B. Potter, L. Meadows, A. Baxter

GFL TEAMS – ROUND 8
GDFL TEAMS – ROUND 8