K rock Football

The Teams – BFL Round 8

Barwon Heads vs. Anglesea @ Howard Harmer Oval – Saturday, 2:10pm

Barwon Heads
B: M. Beckwith, B. Harvey, M. Philp
HB: Z. Walter, K. Polley, S. Evans
C: W.  Barrett, O.  Opperman, M.  Herbison
HF: M. Salmon, M. Phelps, C. Varsamakis
F: C. Martin, D. Horbury, J. McLauchlan
R: M. Gaunt, J. Wills, N. Aulsebrook
Int: D. Booth, B. Eddy, B. Stephens, N. Young
Emg: H. Mitchell, T. Chapman, B. Close

In: S. Evans, B. Harvey, T. Chapman, D. Booth, B. Close, M. Salmon, C. Varsamakis
Out: C. Sprague,  T. McIntyre,  T. Macilwain,  M. Dyer

Anglesea
B: N. Swain, J. Harrison, D. Courtney
HB: D. Kerr, N. Cooper, T. Steven
C: D.  Bell-Warren, R.  Williams, J.  Rice
HF: A. Clemens, A. Caldwell, S. Leeds
F: B. Grant, J. Erskine, L. Skewes
R: Z. Vail, J. Bews, J. Donaldson
Int: A. Grant, J. Nolan, R. McKiernan, T. Leeds
Emg: C. Kennedy

In: J. Nolan

 

Geelong Amateur vs. Modewarre @ KFC Oval – Queen’s Park – Saturday, 2:10pm

Geelong Amateur
B: B. King, J. Koroneos, L. Cogan
HB: B. Phillips, W. McSparron, D. Lovick
C: R.  Kangars, B.  Surkitt, T.  Baker
HF: W. Kelly, M. Day, J. Young
F: S. Hosking, D. Grose, P. Killen
R: G. Hardiman, F. Holten, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, R. Mattner, M. Spikers, B. Barnett
Emg: M. Ellison, R. Fagan, M. Synoradzki

In: M. Ellison, R. Kangars, R. Fagan

Modewarre
B: M. McKim, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, M. Farrelly
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: J. O’Hanlon, P. Bourke, K. Timmins
F: J. Douglas, M. Fisher, S. Driscoll
R: J. Meesen, B. Hansen, T. Anderson
Int: M. Overman, T. Worpel, R. Armstrong, N. Matthews, G. Swarbrick

In: R. Armstrong

 

Newcomb vs. Drysdale @ Newcomb Sand & Soil Oval – Saturday, 2:10pm

Newcomb
B: J. Ladlow, J. Hussey, N. McDonald
HB: D. Nolan, A. Mead-Harding, S. O’Connell
C: J.  Reid, T.  Smith, I.  Ryan
HF: N. Brown, S. Jennings, R. Hollins
F: L. Wagener, K. Bourke, D. Huntly-Mitchell
R: K. Parish, A. Steele, J. Turnley
Int: P. Gordyn, R. Nolan, J. Ricci, J. Winsall

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Gee, J. Hopgood
HB: C. Lynch, T. Nofi, M. Scott
C: J.  Williamson, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: T. Bonner, M. Hebbard, K. Davis
F: J. Love, J. Garth, J. Walsh
R: M. Pigott, J. Eddy, L. Dalgleish
Int: C. Woodford, L. Inglis, M. O’Dowd, E. Hill
Emg: A. White, D. Tester, J. Lothian

In: A. White, D. Tester, J. Lothian, L. Dalgleish
Out: N. Malcher

 

Queenscliff vs. Portarlington @ Queenscliff Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
B: M. Craig, M. Butteriss, B. Anwyl
HB: F. Richards, J. Hedley, C. Whitley
C: J.  Exell, J.  Maher, S.  Luppino
HF: N. Monk, D. DeGois, T. Connolly
F: A. Davie, A. Snowdon, J. Graham
R: M. Randone, D. Gibbs, C. Durran
Int: C. Burnside, R. Martin, T. Caddy, J. Lang

Portarlington
NOT SUPPLIED

 

Ocean Grove vs. Torquay @ Ray Menzies Oval – Saturday, 2:10pm

Ocean Grove
B: C. Marchbank, R. Hobbs, K. Long
HB: J. Perkovic, H. Walker, L. Taylor
C: J.  McDonald, J.  Carey, O.  Monteith
HF: L. Cartelli, J. Ward, A. Baxter
F: C. Connor, T. Richardson, T. Hobbs
R: S. Presani, R. Lempa, R. Maloney
Int: B. Potter, L. Meadows, M. Sutton, I. Wilkins
Emg: K. Cole, J. Owen, L. Popple

In: J. Owen, L. Popple, K. Cole

Torquay
B: S. Hopper, T. Carty, H. Mackay
HB: P. Burchell, M. Robb, S. Wormald
C: P.  Bennett, D.  Gleeson, B.  Raidme
HF: J. Heathcote, J. Dawson, B. Henderson
F: T. Lovell, P. McMahon, N. Mifsud
R: O. Reed, N. Garner, C. Currie
Int: R. Holmes, J. Chapman, J. White, A. Burchell
Emg: C. Pettina, L. Dawson

In: M. Robb, L. Dawson, C. Pettina, N. Mifsud
Out: J. Saker, M. Deledio
GDFL TEAMS – ROUND 7
GFL TEAMS – ROUND 7