K rock Football

The Teams – BFL Round 7

Modewarre vs. Drysdale @ Community Bank Oval – Saturday, 2:10pm

Modewarre
B: M. McKim, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, M. Farrelly
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: J. O’Hanlon, H. Dawborn, K. Timmins
F: J. Douglas, M. Fisher, S. Driscoll
R: J. Meesen, B. Hansen, T. Anderson
Int: M. Overman, T. Worpel, D. French, G. Swarbrick
Emg: P. Bourke, R. Armstrong, N. Matthews

In: N. Matthews, R. Armstrong, P. Bourke

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Hopgood
HB: J. Williamson, T. Nofi, M. Scott
C: C.  Lynch, K.  Davis, N.  Gee
HF: M. O’Dowd, M. Hebbard, T. Bonner
F: L. Dalgleish, M. Pigott, J. Love
R: J. Garth, J. Eddy, M. McGuire
Int: C. Woodford, B. Carmichael, B. Ryan, J. Walsh
Emg: L. Inglis, J. Lothian, E. Hill

In: E. Hill, J. Walsh, J. Lothian, C. Woodford
Out: J. Preece

 

Barwon Heads vs. Newcomb @ Howard Harmer Oval – Saturday, 2:10pm

Barwon Heads
B: M. Beckwith, M. Philp, J. McLauchlan
HB: Z. Walter, K. Polley, C. Sprague
C: B.  Eddy, M.  Herbison, O.  Opperman
HF: T. McIntyre, M. Gaunt, M. Phelps
F: B. Stephens, C. Martin, M. Dyer
R: T. Macilwain, J. Wills, N. Aulsebrook
Int: W. Barrett, H. Mitchell, N. Young, D. Horbury
Emg: D. Booth, B. Michell, T. Chapman

In: B. Eddy, C. Sprague, N. Young, M. Herbison, T. Chapman
Out: D. Holland,  S. Evans

Newcomb
B: J. Ladlow, J. Hussey, D. Huntly-Mitchell
HB: D. Nolan, A. Mead-Harding, S. O’Connell
C: J.  Reid, C.  Ogle, I.  Ryan
HF: P. Gordyn, S. Jennings, R. Hollins
F: T. Driver, K. Bourke, L. Wagener
R: T. Smith, A. Steele, J. Turnley
Int: K. Parish, P. Plummer, R. Nolan, N. McDonald

 

Geelong Amateur vs. Anglesea @ KFC Oval – Saturday, 2:10pm

Geelong Amateur
B: B. King, J. Koroneos, L. Cogan
HB: B. Phillips, W. McSparron, D. Lovick
C: T.  Baker, B.  Surkitt, M.  Synoradzki
HF: W. Kelly, M. Day, J. Young
F: S. Hosking, D. Grose, P. Killen
R: G. Hardiman, F. Holten, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, J. Rossi, R. Mattner, M. Spikers
Emg: M. Ellison, J. Edwards, B. Barnett

In: M. Ellison, J. Edwards, T. Baker, B. Barnett
Out: R. Kangars

Anglesea
B: N. Swain, J. Harrison, D. Courtney
HB: D. Bell-Warren, J. Nolan, T. Steven
C: T.  Leeds, R.  Williams, D. Kerr,
HF: J. Haintz, A. Caldwell, N. Cooper
F: C. Kennedy, J. Erskine, B. Grant
R: Z. Vail, J. Bews, S. Leeds
Int: A. Clemens, A. Grant, T. Keogh, R. McKiernan, J. Rice, L. Skewes
Emg: T. Clarke, J. Harwood, J. DonaldsonIn: T. Clarke, A. Clemens, T. Keogh, D. Kerr, S. Leeds

 

Portarlington vs. Ocean Grove @ Ron Evans Oval – Saturday, 2:10pm

Portarlington
NOT SUPPLIED

Ocean Grove
B: C. Marchbank, K. Long, L. Meadows
HB: J. Perkovic, H. Walker, L. Taylor
C: J.  McDonald, J.  Carey, O.  Monteith
HF: I. Wilkins, J. Ward, A. Baxter
F: C. Connor, J. Lange, M. Sutton
R: T. Hobbs, J. Linton, L. Cartelli
Int: T. Phelan, R. Maloney, R. Hobbs, L. Popple

 

Queenscliff vs. Torquay @ Queenscliff Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
B: M. Craig, M. Butteriss, B. Anwyl
HB: F. Richards, J. Hedley, C. Whitley
C: J.  Exell, J.  Maher, S.  Luppino
HF: N. Monk, D. DeGois, T. Connolly
F: A. Davie, A. Snowdon, J. Graham
R: M. Randone, D. Gibbs, C. Durran
Int: T. Limb, J. Durran, N. Cohen, R. Martin
Emg: C. Burnside, T. Caddy, J. Lang

In: J. Maher, J. Durran, B. Anwyl, T. Limb, A. Davie, C. Burnside

Out: J. Bakker,  Z. Henderson,  A. Simpson

Torquay
B: S. Hopper, T. Carty, H. Mackay
HB: P. Burchell, J. Saker, S. Wormald
C: P.  Bennett, D.  Gleeson, B.  Raidme
HF: J. Heathcote, J. Dawson, B. Henderson
F: T. Lovell, P. McMahon, M. Deledio
R: O. Reed, N. Garner, C. Currie
Int: R. Holmes, J. Chapman, J. White, A. Burchell
Emg: C. Pettina, K. Bienefelt

In: K. Bienefelt, T. Carty, C. Pettina
Out: T. Grace

GDFL TEAMS – ROUND 6

GFL TEAMS – ROUND 6