K rock Football

The Teams – BFL Round 4

Geelong Amateur vs. Newcomb @ KFC Oval – Queen’s Park – Saturday, 2:10pm

Geelong Amateur
B: B. King, J. Koroneos, L. Cogan
HB: T. Baker, W. McSparron, D. Lovick
C: R.  Mattner, B.  Surkitt, R.  Kangars
HF: W. Kelly, M. Day, J. Young
F: S. Hosking, D. Grose, P. Killen
R: G. Hardiman, F. Holten, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, B. Phillips, M. Synoradzki, M. Spikers
Emg: J. Edwards, W. Hutchison

In: J. Edwards, W. Hutchison

Newcomb
B: A. Steele, J. Turnley, L. Wagener
HB: P. Plummer, J. Reid, T. Smith
C: K.  Parish, S.  O’Connell, C.  Ogle
HF: R. Nolan, A. Mead-Harding, D. Nolan
F: N. McDonald, J. Ladlow, L. Battaglia
R: K. Bourke, J. Hussey, I. Ryan
Int: P. Gordyn, J. Geue, J. Ricci, R. Hollins

 

Torquay vs. Anglesea @ McCartney Oval – Saturday, 2:10pm

Torquay
B: M. Robb, J. Saker, J. White
HB: P. Bennett, T. Carty, S. Wormald
C: B.  Raidme, D.  Gleeson, A.  Burchell
HF: J. Dawson, T. Lovell, C. Lockwood
F: B. Henderson, J. Heathcote, P. McMahon
R: O. Reed, N. Garner, C. Currie
Int: R. Holmes, P. Burchell, J. Chapman, M. Deledio

In: M. Deledio, A. Burchell
Out: H. Mackay,  W. Doyle

Anglesea
B: N. Swain, J. Harrison, D. Courtney
HB: D. Kerr, J. Nolan, T. Steven
C: D.  Bell-Warren, R.  Williams, J.  Rice
HF: J. Neal, A. Caldwell, S. Leeds
F: T. Leeds, J. Erskine, B. Grant
R: L. Skewes, R. Dahlhaus, J. Donaldson
Int: C. Kennedy, A. Grant, T. Clarke, J. Bews, N. Cooper

In: A. Grant

 

Queenscliff vs. Barwon Heads @ Queenscliff Recreation Reserve  – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
NOT SUPPLIED

Barwon Heads
B: W. Barrett, D. Holland, M. Gaunt
HB: Z. Walter, S. Evans, Z. Copland
C: B.  Eddy, M.  Herbison, O.  Opperman
HF: T. McIntyre, D. Horbury, B. Stephens
F: M. Phelps, K. Polley, J. McLauchlan
R: T. Macilwain, R. Harvey, N. Aulsebrook
Int: C. Martin, B. Michell, M. Beckwith, B. Close
Emg: D. Booth, H. Mitchell

In: T. McIntyre, W. Barrett, S. Evans, B. Michell, B. Close
Out: C. McKinnon, M. Philp, B. Harvey

 

Modewarre vs. Ocean Grove @ Community Bank Oval – Sunday, 1:45pm

Modewarre
B: M. McKim, O. Butler, M. Fenton
HB: C. Evans, M. Farrelly, S. Driscoll
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: B. Wemyss, H. Dawborn, J. O’Hanlon
F: J. Douglas, M. Fisher, P. Bourke
R: J. Meesen, B. Hansen, T. Anderson
Int: M. Harper, T. Worpel, D. French, J. Hamilton
Emg: J. Kilmartin, M. Overman, G. Swarbrick

In: J. Kilmartin, G. Swarbrick, J. Hamilton, M. Harper, M. Overman
Out: S. Orr,  J. Paatsch

Ocean Grove
B: K. Long, J. Carey, G. Campbell
HB: R. Maloney, H. Walker, O. Monteith
C: C.  Marchbank, J.  Jones, A.  Baxter
HF: T. Phelan , J. Ward, L. Taylor
F: J. McDonald, P. Hardy, M. Sutton
R: S. Presani, J. Linton, J. Perkovic
Int: T. Hobbs, B. Potter, J. Wilkie, I. Wilkins
Emg: C. Connor, K. Cole, L. Popple

In: P. Hardy, L. Popple, K. Cole, C. Connor
Out: T. Richardson

GFL TEAMS – ROUND 3

GDFL TEAMS – ROUND 3