K rock Football

The Teams – BFL Round 18

Anglesea (3rd) vs. Drysdale (8th) @ Alcoa Oval, Saturday 2:10pm

Anglesea
B: M. Smith, J. Harrison, H. Veale
HB: D. Bell-Warren, D. Carson, R. Williams
C: J.  Rice, R.  Dahlhaus, M.  O’Dwyer
HF: S. Leeds, J. Nolan, J. Edmonds
F: J. Bews, J. Erskine, B. Grant
R: A. Caldwell, T. Leeds, D. Kerr
Int: N. McGuane, D. Courtney, N. Cooper, J. McLean
Emg: A. Grant

In: A. Grant, R. Williams, D. Courtney
Out: N. Swain,  B. Jaska

Drysdale
B: J. Williamson, J. Wilson, J. Jenkins
HB: C. Woodford, K. Davis, M. Scott
C: M.  O’Dowd, J.  Hopgood, T.  Bonner
HF: D. Tester, A. Nolan, J. Walsh
F: S. Murdoch, J. Rushton, J. Eddy
R: M. Pigott, B. Ryan, D. Jull
Int: M. Gordon, L. Inglis, T. Hebbard, D. Barmby
Emg: J. LeMaistre, B. Sykes, J. Preece

In: J. Walsh, T. Hebbard, J. LeMaistre, B. Sykes, J. Preece, J. Hopgood
Out: M. Hebbard, P. Kilpatrick, N. Gee

 

Modewarre (5th) vs. Geelong Amateur (2nd) @ Community Bank Oval, Saturday 2:10pm

Modewarre
B: J. Ritchie, M. Fenton, B. Adcock
HB: J. Clark, D. Sturzaker, J. Hamilton
C: S.  Orr, M.  Fisher, B.  Hansen
HF: M. Farrelly, J. Douglas, L. Forbes
F: J. McDonald, N. Ablett, C. Grant
R: J. Meesen, J. Finch, J. Ollis
Int: J. O’Hanlon, T. Worpel, J. Cogan, S. Romeril
Emg: T. Anderson, S. Driscoll

In: S. Driscoll, T. Anderson

Geelong Amateur
B: B. Adams, C. Kangars, L. Cogan
HB: D. Lovick, W. McSparron, J. Young
C: R.  Mattner, B.  King, H.  Kershaw
HF: B. Barnett, M. Day, A. Donohue
F: T. Balding, M. Walsh, R. Fagan
R: H. Dahl, B. Surkitt, B. Sutterby
Int: T. Kent, D. Ladgrove, B. Phillips, D. Grose
Emg: J. Kershaw, M. Cramp, H. Shepheard

In: B. Sutterby, D. Grose, H. Shepheard

 

Newcomb (10th) vs. Barwon Heads (1st) @ Newcomb Sand & Soil Oval, Saturday 2:10pm

Newcomb
B: P. Gordyn, A. Mead-Harding, M. Buchanan
HB: T. Barber, N. Jago, J. Kearney
C: D.  Sanzaro, J.  Ladlow, T.  Larkin
HF: C. Ogle, T. Smith, A. Witcombe
F: S. O’Connell, K. O’Connor, S. Muir
R: K. Parish, A. Steele, J. Turnley
Int: J. Winsall, J. Pekin, M. Wilson, W. Broad

Barwon Heads
B: Z. Walter, E. Mitchell, S. Evans
HB: T. Wight, D. Holland, M. Philp
C: J.  Kerby, B.  Eddy, C.  O’Leary
HF: L. Michell, M. Gaunt, S. Kent
F: K. Polley, D. Horbury, M. Phelps
R: L. Sartori, M. Herbison, R. Wallace
Int: N. Aulsebrook, O. Opperman, L. Slorach, M. Dyer
Emg: C. Martin, Z. Copland

In: O. Opperman, S. Evans, E. Mitchell, M. Herbison, D. Horbury
Out: N. Young, T. Macilwain, C. Diana

 

Portarlington (9th) vs. Torquay (7th) @ Ron Evans Oval, Saturday 2:10pm

Portarlington
B: N. O’Neill, L. Fearnsides, C. Daniele
HB: G. Morton, M. McNeill, S. Lucas
C: L.  Williams, M.  Holschier, B.  Williamson
HF: L. Farrugia, J. Heard, S. Wiffen
F: J. King, C. Dunn, N. Daniele
R: S. Vagg, C. Karalekas, I. Holroyd
Int: T. Sabell, J. Sabell, P. Saccuzzo, K. Jones
Emg: S. Hicks, J. Olliff, J. Trezise

In: J. Trezise, S. Hicks, J. Olliff, N. O’Neill
Out: B. Kairouz

Torquay
B: T. Carty, M. Deledio, A. Burchell
HB: J. Fitzpatrick, W. Barnes, S. Wormald
C: H.  Mackay, P.  Kelleher, B.  Raidme
HF: M. Chafer, P. McMahon, C. Dawson
F: D. Gleeson, M. Hurley, J. White
R: C. Williamson, T. Diamond, J. Dawson
Int: R. Holmes, C. Sharp, N. Gilbert, M. Lewis

In: N. Gilbert, C. Williamson, T. Carty, S. Wormald
Out: M. Robb, Z. Hopper, T. Gough, A. Gleeson

 

Queenscliff (4th) vs. Ocean Grove (6th) @ Queenscliff Recreation Reserve, Saturday 2:10pm

Queenscliff
B: J. Hedley, Z. Henderson, N. Monk
HB: M. Butteriss, B. Warren, L. Orvis
C: D.  Gibbs, C.  Durran, T.  Limb
HF: J. Graham, C. Whitley, C. Habgood
F: J. Casey, D. DeGois, J. Durran
R: M. Randone, R. Grimwood, J. Maher
Int: A. Casey, R. Fairbairn, T. Connolly, S. Luppino
Emg: M. Golightly, T. Kidd, N. Stephens

In: N. Stephens, M. Golightly, T. Kidd

Ocean Grove
B: R. Baker-Hutchinson, G. Campbell, K. Long
HB: J. Carmody, M. Caldow, M. Lindkvist
C: K.  McNally, J.  Linton, L.  Cartelli
HF: R. Maloney, H. Walker, J. Carey
F: N. Lynch, P. Hardy, C. Walter
R: A. Jarvis, K. Williams, J. Anderson
Int: T. Gavin, E. Maloney, I. Wilkins, L. Taylor
Emg: S. Fankhauser, B. Potter

In: S. Fankhauser, B. Potter

GDFL TEAMS – ROUND 17

GFL TEAMS – ROUND 16

  • 16
  •  
  •  
  •  
  •