K rock Football

The Teams – BFL Round 17

Barwon Heads vs. Ocean Grove @ Howard Harmer Oval – Saturday, 2:10pm

Barwon Heads
B: M. Philp, L. Slorach, B. Stephens
HB: Z. Walter, K. Polley, M. Beckwith
C: B.  Eddy, M.  Herbison, O.  Opperman
HF: M. Phelps, D. Horbury, M. Dyer
F: H. Mitchell, B. Harvey, T. Chapman
R: B. Close, N. Aulsebrook, R. Harvey
Int: W. Barrett, X. Everett, J. Wills, J. McLauchlan
Emg: D. O’Leary, D. Hewitt

In: D. O’Leary, D. Hewitt, B. Stephens, W. Barrett, T. Chapman, X. Everett
Out: O. Wiltshire,  C. Martin,  B. Michell

Ocean Grove
B: C. Marchbank, R. Hobbs, K. Long
HB: J. Owen, J. Teague, O. Monteith
C: M.  Fletcher, R.  Maloney, L.  Meadows
HF: K. Cuolahan, L. Taylor, B. Taylor
F: M. Lindkvist, J. Ward, R. Symonds
R: T. Hobbs, L. Cartelli, J. Perkovic
Int: T. Lundberg, L. Popple, J. Wilkie, Z. Ramsay
Emg: E. Maloney, N. Thorley, J. Pietsch

In: M. Fletcher, J. Pietsch, N. Thorley, T. Lundberg, E. Maloney, Z. Ramsay,  B. Taylor
Out: K. Williams, B. Bennett, H. Walker, L. Woolley

 

Geelong Amateur vs. Drysdale @ KFC Oval, Queen’s Park – Saturday, 2:10pm

Geelong Amateur
B: B. King, W. McSparron, L. Cogan
HB: R. Kangars, J. Kershaw, R. Fagan
C: A.  Kurzman, B.  Surkitt, P.  Killen
HF: S. Hosking, D. Grose, W. Kelly
F: J. Young, M. Day, B. Barnett
R: G. Hardiman, M. Spikers, H. Kershaw
Int: F. Holten, R. Mattner, T. Baker, W. Hutchison
Emg: B. Williams, D. Kiss, M. Synoradzki

In: D. Kiss, J. Kershaw, B. Williams, M. Synoradzki
Out: D. Lovick

Drysdale
B: J. Lothian, J. Jenkins, N. Malcher
HB: L. Dalgleish, C. Woodford, J. Hopgood
C: L.  Inglis, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: J. Vallelonga, M. Hebbard, A. Nolan
F: E. Hill, J. Garth, J. Eddy
R: M. Pigott, T. Nofi, B. Carmichael
Int: D. Mullen, M. O’Dowd, N. Gee, D. Knight
Emg: J. Williamson, T. Harper, T. Bonner

In: M. O’Dowd, J. Lothian, T. Bonner, L. Dalgleish
Out: M. Scott

 

Newcomb vs. Anglesea @ Newcomb Sand & Soil Oval – Saturday, 2:10pm

Newcomb
B: G. Code, K. Bourke, B. Boatman
HB: P. Gordyn, J. Hussey, J. Ladlow
C: J.  Martin, N.  McDonald, R.  Hollins
HF: S. Mullahy, J. Reid, L. Battaglia
F: J. Geue, J. Ricci, C. Ogle
R: I. Ryan, J. Winsall, T. Smith
Int: A. Steele, L. Wagener, D. Huntly-Mitchell, A. Mead-Harding

In: J. Winsall
Out: W. Broad

Anglesea
B: T. Keogh, J. Harrison, D. Taylor
HB: D. Bell-Warren, D. Carson, T. Steven
C: S.  Leeds, R.  Williams, J.  Rice
HF: J. Nolan, A. Caldwell, J. Bews
F: D. Courtney, J. Erskine, N. Cooper
R: Z. Vail, D. Kerr, R. Dahlhaus
Int: C. Kennedy, K. Mahoney, T. Leeds, J. Haintz
Emg: M. Smith, A. Grant, J. Donaldson

In: A. Grant, N. Cooper, M. Smith

 

Portarlington vs. Torquay @ Ron Evans Oval – Saturday, 2:10pm

Portarlington
B: M. Holschier, I. Holroyd, J. King
HB: F. Pavez, R. Celano, W. Foott
C: L.  Farrugia, D.  Measures,
HF: S. Wiffen, T. Kelly, S. Hogan
F: S. Hicks, M. Davis, G. Morton
R: J. Rapa, B. Williamson, C. Mulgrew
Int: M. McNeill, S. Lucas, B. Neurath
Emg: B. Deluca, L. Birch, T. Benham

In: T. Benham, L. Birch
Out: T. Morgan

Torquay
B: P. Bennett, J. Hobbs, J. White
HB: S. Wormald, T. Carty, B. Raidme
C: P.  Burchell, N.  Garner, H.  Mackay
HF: T. Lovell, J. Heathcote, M. Deledio
F: C. Currie, P. McMahon, A. Green
R: W. Doyle, J. Dawson, D. Gleeson
Int: R. Holmes, J. Chapman, C. Lockwood, A. Burchell, T. Diamond

In: T. Diamond

 

Queenscliff vs. Modewarre @ Queenscliff Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
B: Z. Henderson, J. Hedley, R. Butler
HB: T. Caddy, M. Butteriss, B. Anwyl
C: T.  Limb, N.  Monk, C.  Whitley
HF: J. Durran, C. Habgood, R. Martin
F: T. Connolly, A. Snowdon, J. Graham
R: A. Simpson, J. Maher, C. Durran
Int: F. Richards, L. Orvis, J. Lang, M. Smith
Emg: L. Kidd, B. Thompson, T. Kidd

In: J. Maher, F. Richards, B. Thompson, T. Kidd, J. Graham, L. Kidd
Out: C. Burnside,  M. Donnelly,  D. Gibbs

Modewarre
B: L. Anderson, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, J. Paatsch
C: M.  Farrelly, J.  Finch, S.  Romeril
HF: T. Worpel, N. Ablett, M. McKim
F: S. Driscoll, J. McDonald, B. Hansen
R: H. Dawborn, C. Grant, T. Anderson
Int: J. Douglas, M. Fisher, K. Timmins, G. Swarbrick
Emg: M. Harper, L. Phillips, M. Overman

In: M. Harper, J. Douglas, M. Fisher

GDFL TEAMS – ROUND 17
GFL TEAMS – ROUND 16