K rock Football

The Teams – BFL Round 13

Modewarre vs. Newcomb @ Community Bank Oval – Saturday, 2:10pm

Modewarre
B: D. French, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, J. Paatsch
C: C.  Grant, J.  Finch, M.  Farrelly
HF: T. Worpel, H. Dawborn, M. McKim
F: J. McDonald, N. Ablett, R. Armstrong
R: J. Meesen, M. Fisher, T. Anderson
Int: L. Phillips, K. Timmins, S. Romeril, G. Swarbrick
Emg: J. Kilmartin, J. Lockyer, M. Overman

In: C. Evans, J. Lockyer, M. Overman

Newcomb
B: C. Hyde, K. Bourke, W. Broad
HB: P. Gordyn, R. Hollins, J. Hussey
C: I.  Ryan, J.  Winsall, T.  Smith
HF: D. Nolan, J. Ladlow, N. McDonald
F: G. Code, A. Mead-Harding, J. Geue
R: A. Steele, J. Turnley, L. Wagener
Int: C. Ogle, J. Reid, D. Sanzaro, L. Battaglia

 

Geelong Amateur vs. Ocean Grove @ Ray Menzies Oval – Saturday, 2:10pm

Geelong Amateur
B: B. King, W. McSparron, L. Cogan
HB: R. Fagan, D. Lovick, M. Synoradzki
C: P.  Killen, B.  Surkitt, R.  Kangars
HF: S. Hosking, D. Grose, W. Kelly
F: R. Mattner, J. Edwards, J. Young
R: G. Hardiman, M. Spikers, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, B. Williams, W. Hutchison, B. Barnett
Emg: J. Rossi, M. Cramp, L. Reilly

In: J. Rossi, G. Hardiman, M. Cramp, B. Barnett
Out: Z. Coventry

Ocean Grove
B: K. Long, R. Hobbs, J. Teague
HB: J. Owen, H. Walker, O. Monteith
C: F.  Long, R.  Maloney, J.  Wilkie
HF: B. Bennett, J. Ward, J. Peers
F: R. Symonds, J. Carey, P. Hardy
R: T. Hobbs, L. Taylor, J. Perkovic
Int: M. Lindkvist, C. Marchbank, T. Lundberg, K. Cuolahan
Emg: E. Maloney, L. Popple, Z. Ramsay

In: J. Wilkie, J. Owen, R. Maloney, J. Teague, F. Long, R. Hobbs, K. Cuolahan, M. Lindkvist
Out: A. Donald, R. Lempa, T. Richardson, K. Cole, L. Meadows

 

Torquay vs. Drysdale @ McCartney Oval – Saturday, 2:10pm

Torquay
B: T. Carty, A. Burchell, J. White
HB: P. Burchell, K. Bienefelt, S. Hopper
C: P.  Bennett, D.  Gleeson, S.  Wormald
HF: T. Lovell, J. Chapman, B. Raidme
F: C. Currie, J. Heathcote, W. Tamassy
R: O. Reed, N. Garner, J. Dawson
Int: M. Robb, W. Doyle, T. Diamond, M. Deledio, N. Mifsud
Emg: J. Reither

In: M. Robb, A. Burchell, J. Reither, T. Diamond, N. Mifsud
Out: R. Holmes,  J. Saker,  P. McMahon

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Lothian
HB: J. Hopgood, T. Nofi, M. Scott
C: J.  Williamson, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: A. Nolan, M. Hebbard, T. Bonner
F: L. Sharrock, J. Garth, J. Love
R: K. Davis, L. Dalgleish, B. Carmichael
Int: C. Woodford, M. O’Dowd, E. Hill, N. Gee
Emg: D. Knight, J. Vallelonga, T. Harper

In: J. Love, J. Vallelonga, D. Knight

 

Portarlington vs. Barwon Heads @ Portarlington Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Portarlington
B: N. Clonan, I. Holroyd, T. Morgan
HB: F. Pavez, S. Ward, S. Hogan
C: S.  Wiffen, J.  Sabell, C.  Mulgrew
HF: D. Saccuzzo, T. Kelly, C. Karalekas
F: J. King, B. Neurath, L. Farrugia
R: J. Rapa, D. Measures, R. Celano
Int: R. McAuliffe, M. McNeill, S. Lucas, B. Williamson

In: L. Farrugia, T. Kelly, B. Williamson, R. Celano, J. Sabell, R. McAuliffe
Out: J. Trezise,  T. Benham,  M. Holschier,  C. Dunn,  B. Deluca,  W. Foott

Barwon Heads
B: M. Beckwith, M. Philp, Z. Copland
HB: Z. Walter, K. Polley, J. McLauchlan
C: B.  Eddy, M.  Herbison, N.  Young
HF: C. Martin, D. Horbury, M. Dyer
F: B. Michell, B. Harvey, M. Phelps
R: M. Gaunt, N. Aulsebrook, O. Opperman
Int: D. O’Leary, B. Stephens, R. Harvey, B. Close
Emg: L. Michell, L. Slorach, N. Avery, T. Chapman

In: R. Harvey, L. Slorach, N. Young, N. Avery, L. Michell
Out: C. Sprague

 

Queenscliff vs. Anglesea @ Queenscliff Recreation Reserve – Saturday, 2:10pm

Queenscliff
B: J. Maher, M. Butteriss, M. Golightly
HB: J. Hedley, A. Snowdon, T. Caddy
C: C.  Whitley, N.  Monk, T.  Connolly
HF: J. Durran, T. Limb, R. Martin
F: C. Habgood, D. DeGois, J. Graham
R: A. Simpson, D. Gibbs, C. Durran
Int: A. Davie, B. Anwyl, J. Lang, M. Smith
Emg: F. Richards, M. Randone, N. Cohen

In: D. DeGois, T. Limb, A. Davie, A. Snowdon, J. Graham, T. Caddy, J. Durran, M. Butteriss, J. Hedley, M. Randone
Out: T. Bakker,  C. Burnside,  J. Bakker,  Z. Henderson,  B. Warren,  B. Clark, A. Naylor

Anglesea
B: A. Grant, J. Harrison, N. Swain
HB: S. Leeds, D. Carson, J. Haintz
C: C.  Kennedy, R.  Williams, J.  Rice
HF: J. Bews, A. Caldwell, D. Kerr
F: D. Courtney, J. Erskine, B. Grant
R: L. Skewes, D. Taylor, R. Dahlhaus
Int: Z. Vail, T. Clarke, H. Murrell, T. Keogh, J. Haintz, K. Mahoney
Emg: J. Donaldson

In: Z. Vail, D. Taylor, K. Mahoney
Out: D. Bell-Warren

GDFL TEAMS – ROUND 13
GFL TEAMS – ROUND 12