K rock Football

The Teams – BFL Round 12

Anglesea vs. Ocean Grove @ Alcoa Oval – Saturday, 2:10pm

Anglesea
B: N. Swain, J. Harrison, T. Keogh
HB: S. Leeds, D. Carson, D. Bell-Warren
C: N.  Cooper, R.  Williams, J. Rice
HF: D. Kerr, A. Caldwell, J. Donaldson
F: D. Courtney, J. Erskine, B. Grant
R: L. Skewes, J. Bews, R. Dahlhaus
Int: C. Kennedy, A. Grant, T. Clarke, H. Murrell, C. Goldsworthy

In: H. Murrell

Ocean Grove
B: C. Marchbank, R. Hobbs, K. Long
HB: O. Monteith, H. Walker, L. Taylor
C: K.  Cole, J.  Carey, L.  Meadows
HF: R. Maloney, J. Ward, P. Hardy
F: J. Lange, T. Richardson, R. Symonds
R: T. Hobbs, R. Lempa, J. Perkovic
Int: T. Lundberg, Z. Ramsay, B. Bennett, J. Peers

In: J. Lange
Out: S. Presani

 

Barwon Heads vs. Queenscliff @ Howard Harmer Oval – Saturday, 2:10pm

Barwon Heads
B: J. McLauchlan, M. Philp, B. Close
HB: Z. Walter, K. Polley, N. Young
C: B.  Eddy, M.  Herbison, M.  Phelps
HF: B. Michell, D. Horbury, Z. Copland
F: M. Dyer, B. Harvey, C. Sprague
R: M. Gaunt, N. Aulsebrook, O. Opperman
Int: C. Martin, D. O’Leary, B. Stephens, T. Chapman
Emg: J. Wills, N. Avery

In: N. Young, N. Avery, J. Wills, B. Close
Out: D. Holland,  S. Evans

Queenscliff
B: Z. Henderson, M. Butteriss, T. Caddy
HB: F. Richards, C. Burnside, C. Whitley
C: N.  Cohen, N.  Monk, B.  Anwyl
HF: T. Connolly, T. Limb, R. Martin
F: C. Habgood, J. Durran, D. Caddy
R: S. Nicholson, D. Gibbs, C. Durran
Int: A. Simpson, J. Bakker, J. Lang, M. Smith

 

Drysdale vs. Portarlington @ Mortimer Oval – Saturday, 2:10pm

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Lothian
HB: J. Hopgood, T. Nofi, M. Scott
C: J.  Williamson, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: L. Sharrock, C. Woodford, T. Bonner
F: E. Hill, J. Garth, M. Hebbard
R: K. Davis, B. Carmichael, M. O’Dowd
Int: A. Nolan, L. Dalgleish, T. Harper, N. Gee
Emg: J. Vallelonga, J. Love, J. Walsh

In: J. Walsh, J. Love, J. Vallelonga, L. Dalgleish
Out: C. Lynch

Portarlington
B: N. Clonan, I. Holroyd, T. Morgan
HB: F. Pavez, S. Ward, W. Foott
C: S.  Wiffen, J.  Sabell, M.  Holschier
HF: M. McNeill, J. Rapa, S. Hogan
F: D. Saccuzzo, C. Dunn, C. Karalekas
R: B. Neurath, D. Measures, C. Mulgrew
Int: S. Lucas, J. King, B. Deluca, L. Farrugia

In: L. Farrugia
Out: T. McCluskey

 

Newcomb vs. Geelong Amateur @ Newcomb Sand & Soil Oval – Saturday, 2:10pm

Newcomb
B: L. Battaglia, K. Bourke, W. Broad
HB: P. Gordyn, R. Hollins, J. Martin
C: I.  Ryan, J.  Winsall, T.  Smith
HF: D. Nolan, A. Mead-Harding, N. McDonald
F: G. Code, T. Driver, J. Geue
R: A. Steele, J. Turnley, L. Wagener
Int: C. Ogle, J. Reid, J. Ricci, D. Sanzaro

Geelong Amateur
B: B. King, W. McSparron, L. Cogan
HB: R. Fagan, D. Lovick, M. Synoradzki
C: P.  Killen, B.  Surkitt, R.  Kangars
HF: S. Hosking, D. Grose, W. Kelly
F: J. Young, J. Edwards, B. Barnett
R: G. Hardiman, M. Spikers, H. Kershaw
Int: A. Kurzman, R. Mattner, B. Williams, W. Hutchison
Emg: M. Cramp, L. Reilly, Z. Coventry

In: Z. Coventry, M. Cramp, L. Reilly, B. Williams
Out: M. Day

 

Modewarre vs. Torquay @ Community Bank Oval – Sunday, 2:10pm

Modewarre
B: K. Timmins, O. Butler, J. Hamilton
HB: L. Anderson, M. Fenton, M. Farrelly
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: T. Worpel, H. Dawborn, M. McKim
F: J. Douglas, J. McDonald, G. Swarbrick
R: J. Meesen, M. Fisher, T. Anderson
Int: L. Phillips, J. Kilmartin, R. Armstrong, N. Ablett
Emg: M. Overman, J. O’Hanlon, D. French

In: J. Kilmartin, N. Ablett, D. French

Torquay
B: T. Carty, J. Saker, J. White
HB: W. Doyle, B. Raidme, K. Bienefelt
C: R.  Holmes, D.  Gleeson, P.  Bennett
HF: P. Burchell, T. Lovell, S. Hopper
F: T. Diamond, J. Heathcote, M. Deledio
R: O. Reed, C. Currie, N. Garner
Int: C. Pettina, J. Dawson, J. Chapman, N. Mifsud, S. Wormald, A. Burchell
Emg: W. Tamassy

In: J. Chapman, J. Heathcote, W. Tamassy, T. Carty
Out: P. McMahon

GDFL – ROUND 11
GFL – ROUND 11