K rock Football

The Teams – BFL Round 10

Anglesea vs. Newcomb @ Alcoa Oval – Saturday, 2:10pm

Anglesea
NOT SUPPLIED

Newcomb
B: J. Geue, T. Driver, L. Battaglia
HB: P. Gordyn, R. Hollins, J. Hussey
C: J.  Ladlow, J.  Martin, C.  Hyde
HF: N. McDonald, D. Nolan, A. Mead-Harding
F: K. Parish, J. Reid, C. Ogle
R: I. Ryan, J. Ricci, T. Smith
Int: J. Winsall, A. Steele, L. Wagener, J. Turnley

 

Modewarre vs. Queenscliff @ Community Bank Oval – Saturday, 2:10pm

Modewarre
B: M. McKim, O. Butler, J. Hamilton
HB: C. Evans, M. Fenton, L. Anderson
C: C.  Grant, J.  Finch, S.  Romeril
HF: J. O’Hanlon, H. Dawborn, T. Worpel
F: J. Douglas, M. Fisher, S. Driscoll
R: J. Meesen, B. Hansen, T. Anderson
Int: J. McDonald, B. Wemyss, M. Overman, K. Timmins, R. Armstrong, N. Ablett

In: N. Ablett, J. McDonald

Queenscliff
B: Z. Henderson, M. Butteriss, T. Caddy
HB: F. Richards, C. Burnside, C. Whitley
C: N.  Cohen, N.  Monk, J.  Bakker
HF: T. Connolly, T. Limb, R. Butler
F: B. Anwyl, R. Martin, J. Graham
R: M. Randone, D. Gibbs, C. Durran
Int: J. Maher, M. Donnelly, B. Warren, R. Chisholm

In: B. Anwyl, Z. Henderson, B. Warren, R. Martin, M. Randone
Out: J. Durran, J. Exell, A. Snowdon, S. Luppino, M. Smith

 

Torquay vs. Portarlington @ McCartney Oval – Saturday, 2:10pm

Torquay
B: T. Carty, J. Saker, S. Hopper
HB: P. Bennett, K. Bienefelt, S. Wormald
C: W.  Doyle, J.  White, B.  Raidme
HF: T. Lovell, A. Burchell, N. Mifsud
F: C. Currie, B. Henderson, J. Chapman
R: O. Reed, J. Dawson, N. Garner
Int: D. Gleeson, C. Pettina, R. Holmes, T. Diamond, M. Deledio

In: M. Deledio, C. Pettina, T. Diamond
Out: P. Burchell,  P. McMahon

Portarlington
B: F. Pavez, I. Holroyd, T. Morgan
HB: W. Foott, S. Ward, R. Celano
C: S.  Wiffen, J.  Sabell, M.  Holschier
HF: M. McNeill, T. Kelly, C. Mulgrew
F: J. King, C. Dunn, C. Karalekas
R: J. Rapa, D. Measures, S. Hogan
Int: J. Goldsworthy, N. Clonan, D. Saccuzzo, P. Saccuzzo

In: T. Morgan, P. Saccuzzo, S. Hogan, J. Rapa
Out: L. Farrugia, T. McCluskey, J. Holroyd, B. Neurath

 

Drysdale vs. Geelong Amateur @ Mortimer Oval – Saturday, 2:10pm

Drysdale
B: J. Jenkins, N. Malcher, J. Hopgood
HB: T. Nofi, N. Gee, C. Lynch
C: J.  Williamson, M.  McGuire, B.  Ryan
HF: E. Hill, K. Davis, T. Bonner
F: J. Love, J. Garth, M. Hebbard
R: M. Pigott, M. O’Dowd, J. Eddy
Int: B. Carmichael, J. Lothian, J. Walsh, M. Scott
Emg: C. Woodford, A. Nolan, L. Sharrock

In: J. Lothian, A. Nolan, B. Carmichael, J. Eddy, L. Sharrock
Out: Q. Taylor,  H. Pearce

Geelong Amateur
B: B. King, J. Koroneos, L. Cogan
HB: A. Kurzman, D. Lovick, M. Synoradzki
C: R.  Kangars, B.  Surkitt, T.  Baker
HF: W. Kelly, M. Day, J. Young
F: S. Hosking, D. Grose, B. Barnett
R: G. Hardiman, P. Killen, H. Kershaw
Int: R. Mattner, R. Fagan, W. Hutchison, M. Spikers
Emg: J. Edwards, M. Cramp, B. Williams

In: D. Lovick, P. Killen, W. Hutchison, G. Hardiman, M. Cramp, M. Synoradzki
Out: F. Holten, W. McSparron, L. Reilly

 

Ocean Grove vs. Barwon Heads @ Ray Menzies Oval – Saturday, 2:10pm

Ocean Grove
B: C. Marchbank, R. Hobbs, K. Long
HB: J. Perkovic, H. Walker, L. Taylor
C: J.  McDonald, J.  Carey, O.  Monteith
HF: K. Cole, J. Ward, M. Sutton
F: T. Hobbs, T. Richardson, R. Symonds
R: S. Presani, R. Lempa, L. Cartelli
Int: R. Maloney, J. Lange, T. Lundberg, P. Hardy
Emg: J. Owen, E. Maloney, B. Bennett, K. Cuolahan

In: P. Hardy, B. Bennett, J. Owen, T. Richardson, K. Cuolahan
Out: C. Connor

Barwon Heads
B: K. Polley, D. Holland, J. McLauchlan
HB: Z. Walter, M. Philp, S. Evans
C: B.  Michell, M.  Herbison, B.  Eddy
HF: M. Phelps, D. Horbury, C. Sprague
F: T. McIntyre, C. Martin, M. Dyer
R: T. Macilwain, N. Aulsebrook, O. Opperman
Int: M. Gaunt, B. Stephens, Z. Copland, N. Young
Emg: J. Wills, W. Pelham, C. Varsamakis, T. Chapman

In: D. Holland, C. Sprague, T. Macilwain, S. Evans, T. Chapman
Out: D. Booth

GDFL TEAMS – ROUND 9
GFL TEAMS – ROUND 9