Waralilly Leaderboard
K rock Football

BFL Teams – Round 18

Modewarre (4th) vs. Drysdale (8th) @ Community Bank Oval, Saturday 2:10pm

Modewarre
B: B. Adcock, M. Fenton, C. Bourke
HB: B. Wemyss, D. Sturzaker, J. Finch
C: C.  Ovens, M.  Hough, T.  Worpel
HF: J. McDonald, J. Bouwman, J. O’Hanlon
F: T. Anderson, J. Clark, Z. Connors-Southall
R: N. Clarke, S. Driscoll, J. Ollis
Int: M. Llewellyn, J. Cogan, M. Palmer, B. Hansen

Drysdale
B: T. Hebbard, J. Kiddle, J. Jenkins
HB: D. Knight, K. Davis, J. Hopgood
C: M.  O’Dowd, A.  Nolan, W.  McGregor
HF: T. Bonner, M. Hebbard, M. Scott
F: A. Robinson, J. Rushton, N. Malcher
R: D. Hoare, D. Jull, B. Ryan
Int: A. White, J. Wilson, L. Walder, N. Moriarty, J. Kenny
Emg: B. Mannix, J. Walsh

In: N. Moriarty, A. White, B. Mannix, J. Wilson
Out: T. McGuire

 

Newcomb (9th) vs. Anglesea (7th) @ Newcomb Sand & Soil Oval, Saturday 2:10pm

Newcomb
B: S. O’Connell, N. Wilson, J. Turnley
HB: T. Dillon, R. Hollins, K. Parish
C: A.  Witcombe, J.  Hudson, S.  McNamara
HF: L. Carmichael, N. Jago, H. Best
F: D. Sanzaro, A. Steele, J. Finn
R: J. Eagle, J. Ladlow, S. Muir
Int: P. Gordyn, Z. Smith, J. Guy, B. Wood

Anglesea
B: A. Grant, D. Taylor, J. Armstrong
HB: R. Williams, J. Nolan, D. Bell-Warren
C: J.  Rice, R.  Dahlhaus, J.  Onley
HF: J. Bews, B. McCann, S. Leeds
F: G. Teague, B. Grant, O. Mackay
R: L. Skewes, J. Walters, T. Leeds
Int: C. Kennedy, J. Lengyel, B. Hunt, S. Horne
Emg: C. Robinson, D. Courtney, J. Haintz

In: J. Haintz, S. Horne, C. Kennedy, D. Courtney
Out: B. Jaska

 

Geelong Amateur (2nd) vs. Portarlington (10th) @ Queens Park, Saturday 2:10pm

Geelong Amateur
B: T. Kent, R. Mattner, D. Grose
HB: R. Read, C. Kangars, B. Adams
C: B.  King, B.  Bucovaz, B.  Lavars
HF: J. Westwood, M. Day, R. Fagan
F: T. Clark, N. Batchelor, M. Cramp
R: H. Dahl, B. Dodd, B. Sutterby
Int: S. Bucovaz, C. Young, R. Kangars, B. Barnett
Emg: D. Ladgrove, H. Kershaw, J. Edwards

In: B. Adams, T. Clark, J. Edwards, R. Read, H. Kershaw, M. Cramp,
S. Bucovaz
Out: J. Westwood,  W. McSparron,  A. Sutterby,  J. Young

Portarlington
B: C. Gourley, P. Davis, T. Morgan
HB: S. Ward, C. Olsson, W. Foott
C: M.  Holschier, S.  Lucas, J.  Trezise
HF: R. McAuliffe, D. Weir, M. Graham
F: S. Hicks, T. Dewey, N. Daniele
R: K. Jones, C. Daniele, N. O’Neill
Int: S. Wiffen, J. King, R. Thompson, P. Rutherford
Emg: M. Davis, J. Foot

In: J. Foot, M. Davis

 

Queenscliff (6th) vs. Ocean Grove (5th) @ Queenscliff Recreation Reserve, Saturday 2:10pm

Queenscliff
B: J. Hedley, C. Cashin, R. Butler
HB: J. Casey, B. Price, A. Casey
C: C.  Durran, D.  Gibbs, L.  Orvis
HF: R. Grimwood, M. Randone, Z. Henderson
F: J. Durran, C. Habgood, B. Natoli
R: S. Owen, J. Graham, J. Maher
Int: J. Trickey, A. Hodgson, T. Limb, A. Simpson
Emg: C. Whitley, T. Caddy, S. Luppino

In: T. Limb, C. Whitley, S. Luppino, T. Caddy
Out: A. Wylie

Ocean Grove
B: T. Hobbs, P. Hardy, H. Walker
HB: C. Marchbank, D. Maloney, K. Long
C: B.  Macleod, D.  Pearson, K.  Williams
HF: S. Fankhauser, R. Hobbs, J. Peers
F: E. Maloney, J. Carmody, C. Walter
R: A. Jarvis, J. Linton, T. Gavin
Int: T. Baker, D. Moroney, O. Monteith, L. Taylor
Emg: R. Baker, P. West, H. Hoober

In: D. Maloney, O. Monteith, R. Baker, D. Moroney
Out: L. Popple

 

Torquay (1st) vs. Barwon Heads (3rd) @ Spring Creek Reserve, Saturday 2:10pm

Torquay
B: J. White, T. Carty, A. Sewell
HB: Z. Hopper, W. Barnes, J. Fitzpatrick
C: D.  Allitt, D.  Gleeson, A.  Gleeson
HF: S. Hughes, M. Hurley, T. Diamond
F: B. Henderson, M. Deledio, P. McMahon
R: J. Hovey, J. Dawson, J. Darke
Int: T. Lovell, C. Williamson, H. Mackay, A. Nesbitt
Emg: J. Gray, L. McGlashan, S. Wormald

In: J. Gray, Z. Hopper, S. Wormald, A. Nesbitt
Out: L. Dawson

Barwon Heads
B: T. Wight, E. Mitchell, K. Polley
HB: J. Heil, A. Wiseman, J. McLauchlan
C: W.  Barrett, M.  Herbison, J.  Kerby
HF: C. O’Leary, A. Walters, D. Holland
F: L. Michell, A. Graham, Z. Copland
R: T. Macilwain, N. Aulsebrook, B. Eddy
Int: Z. Gubbins, D. Williamson, M. Melzer, M. Dyer
Emg: S. Evans, D. O’Leary, L. Buckland

In: M. Melzer, Z. Gubbins, S. Evans, M. Dyer, L. Buckland, D. Holland,
T. Macilwain, L. Michell
Out: C. McKinnon, C. Enright, C. Martin, B. Michell, T. Cashin

GFL TEAMS – ROUND 16

GDFL TEAMS – ROUND 17