K rock Football

2021 Best-and-Fairest winners

ANAKIE

Winner: Adam Miriklis

Runner-up: Darren Morrish

3rd: Jayke Kennedy

ANGLESEA

Winner: Dale Kerr

Runner-up: Blake Grant

3rd: Ash Caldwell

BANNOCKBURN

Winner: Jack Brauman

Runners-up: Daniel Measures/Hayden Spiller

BARWON HEADS

Winner: Nathan Brown

Runners-up: Braeden Eddy/Kyle Polley

BELL PARK

Winner: Ben Lloyd

Runner-up: Lachie Patten

3rd: Steve Bensted

BELL POST HILL

Winner: Boe Collins

Runner-up: Dylan Witney

3rd: Brock Carter

BELMONT LIONS

Winner: Ben Evans

Runner-up: Brent Jacques

3rd: Mitch Gough

COLAC

Winner: Zach Zdybel

Runner-up: Leigh Gorwell

3rd: Jack Melican

CORIO

Winner: Joel Bennett

Runner-up: Toby Bennett

3rd: Brayden Cotter

DRYSDALE

Winner: Lauchie Dalgleish

Runner-up: James Breust

3rd: Mitch McGuire

EAST GEELONG

Winner: John McIntyre

Runner-up: Michael Bolitho

3rd: Tim McLennan

GEELONG AMATEUR

Winner: Brad Surkitt

Runner-up: Harry Kershaw

3rd: Daniel Lovick

GEELONG WEST (GDFL)

Winner: Tom Burke

Runner-up: Alex Blair

3rd: Mark Wettern

GEELONG WEST (GFL)

Winner: David Handley

Runner-up: Emmanuel Ajang

3rd: Bradley Wood

GROVEDALE 

Winner: Matt Harvey

Runner-up: Ryan Abbott

3rd: Tom Gillett

INVERLEIGH

Winner: Matt Tyquin

Runner-up: Adam Donohue

3rd: Dalton Grundell

LARA

Winner: Aaron Stone

Runner-up: Mitch Day

3rd: Daniel Green

LEOPOLD

Winner: Tom Gordon

Runner-up: Marcus Thompson

3rd: Brock Williamson

MODEWARRE

Winner: Josh Finch

Runners-up: Jeremy Ollis/Callan Farrell

NEWCOMB

Winner: Brenton Rees

Runner-up: Corey Ogle

Eq.3rd: Ryan Jackman/Jye Walker

NEWTOWN & CHILWELL

Winner: Matt McMahon

Runner-up: Matt Boag

Eq.3rd: Mitch Diamond/Blake Sutterby

NORTH GEELONG

Winner: Tom Schwennesen

Runner-up: Brad Gerrard

3rd: Jacob Bruns

NORTH SHORE

Winner: Noah Lever

Runner-up: Jason Davenport

3rd: Nick Dixon

OCEAN GROVE

Winner: Glenn Campbell

Runner-up: Joe McDonald

Eq.3rd: James Paterson/Mitch Taylor

PORTARLINGTON

Winner: Will Foott

Runner-up: Lachie Hart

3rd: Steve Walton

QUEENSCLIFF

Winner: Che Durran

Runner-up: Luke Di Lizio

3rd: Sean Holroyd

SOUTH BARWON

Winner: Luke Davis

Runner-up: Doyle Madigan

3rd: Matt Caldow

ST ALBANS

Co-winners: Andy Higgins/Dylan Pettingill/Jacob Russell/Lachie Wallace

ST JOSEPH’S

Winner: Henry Walsh

Runner-up: Cam Tudor

3rd: Brant Haintz

ST MARY’S

Winner: Harry Benson

Runner-up: Jack Blood

Eq.3rd: Josh Jaska/Zak Sherman

THOMSON

Winner: Jono Casey

Runner-up: Andrew Jarvis

3rd: Brent Macleod

TORQUAY

Winner: Cal Currie

Runner-up: James Darke

3rd: Lucas Anderson

WERRIBEE CENTRALS

Winner: Brad Carlton

Runners-up: Tyler Crennan/Patrick Daley

WINCHELSEA

Winner: Jackson Smith

Runner-up: Ethan Floyd

3rd: Tom Henry